GamePower gibi monitörler neden kötü?

Monitör donanımları hakkında pek bilgim yoktur, TFT LCD'yi açıklar mısınız hocam?
En çöp renk ve görüş açılarına sahip ekran türü. Genelde ucuz tabletlerde v.s kullanılır.
1614932173040.png

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-05_112155.png
    resim_2021-03-05_112155.png
    109,9 KB · Görüntüleme: 21
Bende Rampage'nin 240Hz monitörü var ve Benq'nun 240Hz monitörü ile aynı paneli kullanıyor. Aralarındaki farklar malzeme kalitesi, tasarım, parlaklık ve garanti denilebilir. Ben tanıdığım bir yerden aldığım için garanti konusunda sıkıntı yaşamam. Zaten garantiye göndermelik bir durum da olmadı. Tasarım konusunda yapacağım eleştiri malzeme kalitesi benq'ya göre kötü. Ayrıca ayaklığı gereğinden fazla yer kaplıyor ve şuan piyasada olan çoğu monitör üreticileri neden bu tasarım anlayışını devam ettiriyor anlamış değilim. Önceki monitorümü sırf ayaklığı yüzünden satmıştım. Sebebi ise mousenin sürekli ayaklığa çarpmasıydı. Şimdiki kullandığım monitörün ayaklığı önceki monitörüme göre daha kısa olduğu için bir sıkıntı yaşamıyorum ama ayaklık kısa olduğu içinde pek güven vermiyor. Benq monitörün fiyatı o zaman 3500 TL idi. Ben Rampage monitörü 1800 TL'ye almıştım. Kendi tecrübelerime dayanarak size ya da okurlara tavsiyem monitör almadan önce paneline ve özellikle garantisine dikkat etmenizdir. Bunların haricinde mönitörün sunduğu özellikler ve fiyatı sizin için uygunsa alabilirsiniz.

Geri
Yukarı