Gamepower Medusa 7.1, 180 TL'ye alınır mı?

Yani biraz kablo tamir etme işlemiyle kablodaki temassızlık veya kopukluk giderilebilir. Sonrasında belki kulaklık pedleri değiştirilebilir. Yani evet temel olarak yeterli ama bakım ile ilk günkü haline getirilebilecek bir kulaklık olacaktır sizin için.

Hocam bir şey soracağım pedleri nasıl eski haline getirebilirim yeni ped mi almam lazım? Bunun için bir öneriniz var mı?

Hocam bir şey soracağım pedleri nasıl eski haline getirebilirim yeni ped mi almam lazım? Bunun için bir öneriniz var mı?
Yani bazı kulaklıklar piyasada standart diye tabir edebileceğimiz kolaylıkla eskisinini yerine geçirilebilen, standart ölçülerde pedler kullanıyor. Öncelikle pedin ölçüsü ve hangi sabitleme yöntemi kullanıldığına dikkat etmelisin. O nedenle kulaklığını iyice incele. Ona uyacağını düşündüğün standart bir şekilde satılan yedek pedlerden alıp dene.

Mesela ben bu kulaklıkları arkadaşımdan aldım. Soyuldu diye derileri atmış bir kenara 5-6 aydır. Bir de dışındaki silikon gibi mat kaplama mahvolmuştu. Tüm yüzeyini alkolle silerek o kaplamayı çıkarttım, altından parlak çok güzel bir yüzey çıktı. Pedlerin paramparça olmuş suni derilerini de bir fırçayla iyice kazıyarak sonrasında da temizlik mendilleriyle silerek yok ettim. Çok tatlı gri bir kumaş çıktı ortaya. Birkaç kumaş bağlantı noktasına da dikiş attım. Şimdi evde oyun oynamadığım zamanlar misler gibi kullanıyorum. Hem bluetooth, hem aktif gürültü engelleme hem de kablolu kullanma özelliği var. Kiminin çöpü kiminin değerli eşyası olabiliyor.

İlk etapta ben de ped aradım falan baktım kulaklıktan pahalı. 300 400 TL. Kafa kısmı da dahil. Vazgeçtim. Bitpazarından bozuk ama pedi sağlam bir kulaklık alıp onu kullanırım daha iyi.

1708533751788.png

1708533771445.png

Son düzenleme:
Yani bazı kulaklıklar piyasada standart diye tabir edebileceğimiz kolaylıkla eskisinini yerine geçirilebilen, standart ölçülerde pedler kullanıyor. Öncelikle pedin ölçüsü ve hangi sabitleme yöntemi kullanıldığına dikkat etmelisin. O nedenle kulaklığını iyice incele. Ona uyacağını düşündüğün standart bir şekilde satılan yedek pedlerden alıp dene.

Mesela ben bu kulaklıkları arkadaşımdan aldım. Soyuldu diye derileri atmış bir kenara 5-6 aydır. Bir de dışındaki silikon gibi mat kaplama mahvolmuştu. Tüm yüzeyini alkolle silerek o kaplamayı çıkarttım, altından parlak çok güzel bir yüzey çıktı. Pedlerin paramparça olmuş suni derilerini de bir fırçayla iyice kazıyarak sonrasında da temizlik mendilleriyle silerek yok ettim. Çok tatlı gri bir kumaş çıktı ortaya. Birkaç kumaş bağlantı noktasına da dikiş attım. Şimdi evde oyun oynamadığım zamanlar misler gibi kullanıyorum. Hem Bluetooth, hem aktif gürültü engelleme hem de kablolu kullanma özelliği var. Kiminin çöpü kiminin değerli eşyası olabiliyor.

İlk etapta ben de ped aradım falan baktım kulaklıktan pahalı. 300 400 TL. Kafa kısmı da dahil. Vazgeçtim. Bitpazarından bozuk ama pedi sağlam bir kulaklık alıp onu kullanırım daha iyi.

Eki Görüntüle 2122544

Eki Görüntüle 2122545

Benimki böyle hocam pek belli oluyor mu bilmiyorum.

ss.jpg
ss2.jpg

Benimkinin eski halinden biraz iyi. Şu anda dökülmeye başlamıştır dokundukça. Kafana koyudunda terden kulağına yüzüne bile yapışır. Benim yaptığım gibi kullanmadığın bir diş fırçasıyla iyice ovalaya ovalaya o derileri dökebilirsin. Dip bucak girersen hiç kalmaz deri falan. Zaten kendini atmaya başlamış. Sonra da dilersen hafif prilli nemli bezle silersin çünkü suni derilerin boyalarını da silmen gerek kumaşta kalan. Sonra bir de deterjansız nemli bezle durularsın. Kuruduktan sonra harika olur bence. Tek eksiği şu. Kumaş suni deriye nazaran daha hava alan ve bu nedenle de sesi biraz daha yayan bir malzeme. O nedenle bass eksikliği hissedebilirsin.

Son düzenleme:
Benimkinin eski halinden biraz iyi. Şu anda dökülmeye başlamıştır dokundukça. Kafana koyudunda terden kulağına yüzüne bile yapışır. Benim yaptığım gibi kullanmadığın bir diş fırçaısyla iyice ovalaya ovalaya o derileri dökebilirsin. Dip Buca girersen hiç kalmaz deri falan. Zaten kendini atmaya başlamış. Sonra da dilersen hafif prilli nemli bezle silersin çünkü suni derilerin boyalarını da silmen gerek kumaşta kalan. Sonra bir de deterjansız nemli bezle durularsın. Kuruduktan sonra harika olur bence. Tek eksiği şu. Kumaş suni deriye nazaran daha hava alan ve bu nedenle de sesi biraz daha yayan bir malzeme. O nedenle bass eksikliği hissedebilirsin.

Sağ olun hocam gelince dediklerinizi yapacağım teşekkürler🖤

Benimkinin eski halinden biraz iyi. Şu anda dökülmeye başlamıştır dokundukça. Kafana koyudunda terden kulağına yüzüne bile yapışır. Benim yaptığım gibi kullanmadığın bir diş fırçasıyla iyice ovalaya ovalaya o derileri dökebilirsin. Dip bucak girersen hiç kalmaz deri falan. Zaten kendini atmaya başlamış. Sonra da dilersen hafif prilli nemli bezle silersin çünkü suni derilerin boyalarını da silmen gerek kumaşta kalan. Sonra bir de deterjansız nemli bezle durularsın. Kuruduktan sonra harika olur bence. Tek eksiği şu. Kumaş suni deriye nazaran daha hava alan ve bu nedenle de sesi biraz daha yayan bir malzeme. O nedenle bass eksikliği hissedebilirsin.
Hocam ekstradan konu açıp da konu fazlalığı yaratmak istemem,benim 2.kulaklığın kablo sorunu var.(JD 511 olması lazım.Almaması için yalvardığım bi' kulaklıktı.)Padler zaten hak getire.Yeni pad alsam pad sorunu çözülür ama kablo işi nasıl olur pek bilemem.Nasıl halledebilirim dersiniz?İade veremiyorum.2 seneyi geçtiği için garantisi de yok.

Kablonun neresinde nasıl bir durum var ona göre değişir. Yani biliyorsunu kablo düz mantık bir şey aslında. Doğru kabloları doğru şekilde birleştirdiğinizde yeterli geliyor. Hasarın olduğu yer kesilip tekrar iki uç güzelce bağlanabilir. Bazı kulaklık kabloları özel kaplamalı oluyor. Yani siz çıplak gibi görüyorsunuz kabloyu ama iki kablo dip dibe birbirine temas etmiyor. O tür kablolarda mesela çakmakla biraz yakmak gerekiyor kabloları tekrar birleştirirken falan.

@KafadanKontak Hocam merhaba bugün elime ulaştı elime pedlerin siyah parçacıkları düşüyor sadece sağ taraftan ses az falan gelmiyor ama bu pedi çıkartamadım ben hocam ya kulaklıkta birlikte çıkıyor bunu nasıl çıkartabilirim müsait olunca döner misiniz?

Pedi değiştireceksen çıkar. Ben de tam bilemem elime aynı ürün geçmeden. Ben pedi hiç çıkarmadan fırçayla o dökülen deriler dahil tüm deriyi soymuştum. Sadece altındaki kumaş kalana kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı