Gamepower PSU patlar mı?

Ya patlar çatlar C4.. Neyse.

Patlamak çatlamak her PSU'da rastlanabilecek düşük bir ihtimaldir, zaten sadece 3 hafta kullanacaksın falan sorun da çıkarmasın bi' zahmet. Bütçen oluşunca yerini bütçene göre en iyi seçenek ile kapatırsın olur biter, elinde atom bombası falan yok.

Teşekkürler hocam.

Merhaba bendede Gamepower kasa ve kasanın kendi PSU'su var. Konuyu okuyunca korktum. Neyden bahsediyorsunuz?

Siz bir sıkıntı yaşamadınız değil mi? Ve ne zamandan beri kullanıyorsunuz?
2 yıldır kullanıyorum. Hatta ilk başta coil whine sorunu vardı o bile kendi kendine düzeldi. Hatta küçük yeğenim bizim elektrik akımı cihazından akımı 7-8 kez sıfırlayıp eski haline aldı. Yani kısacası elektrik 7-8 kez art arda kesilip geldi yine bir şey olmadı.

2 yıldır kullanıyorum. Hatta ilk başta coil whine sorunu vardı o bile kendi kendine düzeldi. Hatta küçük yeğenim bizim elektrik akımı cihazından akımı 7-8 kez sıfırlayıp eski haline aldı. Yani kısacası elektrik 7-8 kez art arda kesilip geldi yine bir şey olmadı.

Teşekkürler hocam ürünü kullanan birinden duymak iyi oldu 😀

Elinizde patlamaya hazır bomba yok arkadaşlar, bu işin markayla da pek bir alakası yok. Buyurunuz kanıtı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu PSU'yu sıfırdan almak isteyenlere önermeme sebebimiz elimizde inceleme vs hiçbir şey olmaması, iç yapısı da kötü.
ACkpACQ7qrMPyoqYM3mvV5ebeHED4cuDNCwl48Up.jpg

Bu GP-550'nin iç yapısı, gürültü filtresinde eksik eleman var. Bir adet x kapasitörü eksik, ben görememiş olabilirim ama varistör ve NTC de yok gibi. Grup düzenlemeli olması bu segmentte beklenendir, kapasitörlerden büyük olan (bulk) CapXon'a; elektrolitiklerin büyük çoğunluğu ise ChengX'e ait. Polimer kapasitör görmedim. Ayrıca köprü diyot da bir soğutucuya bağlanmalıydı.

Bunlar sadece iç yapısından saydıklarım, performans testleri falan yok zaten. Ama patlayacak türden de değil, Gigabyte'ın patlayan PSU'su bile iç yapısından değil yanlış OPP optimizasyonundan patlıyordu. Sonra revize edildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı