PSU patlar mı?

PSU değiştirme imkanınız varsa değiştirin. Tamir ettirmeye kalkışmayın. Tamir ettirilen ürünlerin tekrar sorun çıkarmayacağının bir garantisi yok.

Marka olarak iyi sisteme yetersiz geliyor olabilir veya fazla akım veya düşük voltaj geliyorsa kapatıyordur kendini. Bunlar olmuyorsa bile PSU sorunlu olabilir garanti yollayabilirsin varsa.

Merhaba, High Power 500W PSU'um var ve arızalı çok güç tükettiğinde bilgisayar restart atıyor bende FPS sabitleyerek bu sorundan kurtuldum sanıyordum fakat ilk 150 FPS sabitledim oyunlarda restart atmadı bir süre sonra attı. 140 130 derken şu an 1-2 aydır 125 FPS sabit oynuyorum çoğu oyunu ve kapanmadı ama tedirginim.
Hatta bu restart sorunu ile ilgili uzun bir yazım var Restart atıyor.
Yardımcı olabilir misiniz?
Değiştirmeyi düşünüyorum fakat şu aralar değiştirmem zor.
Patlar tabi

High Power iyi markadır aslında. PSU'da sorun olduğuna nasıl kanaat getirdiniz kesin olarak?
OCCT ile farklı psularda denedim onlarda kapanmadı.
High power kendini ispatlamış kaliteli bir markadır aslında. Garantisi varsa yollayabilirsiniz. Bu durumda kullanmak pek de güvenli durmuyor. Dilerseniz uygun fiyatlı psu tavsiyesi yapabiliriz.

Arkadaşın yukarıda yazdıklarını ve paylaştığı linke bakarsanız görürsünüz hocam :)
Olur tavsiye yapabilirsinz.
High Power iyi markadır aslında. PSU'da sorun olduğuna nasıl kanaat getirdiniz kesin olarak?
Belirttiğim linke bakarsanız ayrıntısı ayrıntısına anlattım.
PSU değiştirme imkanınız varsa değiştirin. Tamir ettirmeye kalkışmayın. Tamir ettirilen ürünlerin tekrar sorun çıkarmayacağının bir garantisi yok.
Yok yok tamir ettirmem asla.
Şu an değiştirme imkanımız çok az maalesef az daha böyle kullanır bu yaz sonu değiştirirm büyük ihtimal.

Tavsiye:
Eski bir psu'dur ama kalitelidir üzmez.

Tavsiye:
Eski bir psu'dur ama kalitelidir üzmez.

Corsair Cp-9020210-eu Cv550 80+ Bronz 550w Güç Kaynağı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bu nasıldır iyi midir?

Power Boost adında PSU adı altında üretilen, C4'ler dışında patlamaz ve patlayan bir PSU'da görmedim, Duymadım.
Ama yinede bir şeyler olabilir temkinli ve güvende olun.
Bilen arkadaşlardanda destek alabilirsin burda.

Power Boost adında PSU adı altında üretilen, C4'ler dışında patlamaz ve patlayan bir PSU'da görmedim, Duymadım.
Ama yinede bir şeyler olabilir temkinli ve güvende olun.
Bilen arkadaşlardanda destek alabilirsin burda.
Valla iyice her şeye restart edene kadar oynamak zorundayım yeni psu yazın sonunda alabilirler büyük ihtimal.

Geri
Yukarı