PSU patlar mı?

sqeax

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Merhaba, High Power 500W PSU'um var ve arızalı çok güç tükettiğinde bilgisayar restart atıyor bende FPS sabitleyerek bu sorundan kurtuldum sanıyordum fakat ilk 150 FPS sabitledim oyunlarda restart atmadı bir süre sonra attı. 140 130 derken şu an 1-2 aydır 125 FPS sabit oynuyorum çoğu oyunu ve kapanmadı ama tedirginim.
Hatta bu restart sorunu ile ilgili uzun bir yazım var Restart atıyor.
Yardımcı olabilir misiniz?
Değiştirmeyi düşünüyorum fakat şu aralar değiştirmem zor.

Yükteyken restart atıyorsa yetersiz kalıyordur, siz de sabitleyerek güç tüketimini azaltıp yetmesini sağlamışsınız anladığım kadarıyla. En kısa zamanda daha yüksek Watt kaliteli bir PSU ile değiştirmeniz en sağlıklısı. Malum PSU'ya bir şey olursa sisteme de sıçrayabilir.

Normalde bu PSU'nun sisteme yeterli gelmesi lazım. PSU'nun arızalı olduğundan emin misiniz? Sorunun PSU'dan olduğunu nasıl anladınız?
Çok güç tükettiğinde bilgisayarın restart attığını söylemiş. Sorun bence belli. Tabi sıcaklıklar normalse.

High Power hiç duymadım kalitesiz ise patlar elbette.
High Power kaliteli bir markadır ama arızalıysa patlamayacak diye bir şey yok. Bence değişin.

High power kendini ispatlamış kaliteli bir markadır aslında. Garantisi varsa yollayabilirsiniz. Bu durumda kullanmak pek de güvenli durmuyor. Dilerseniz uygun fiyatlı psu tavsiyesi yapabiliriz.
Normalde bu PSU'nun sisteme yeterli gelmesi lazım. PSU'nun arızalı olduğundan emin misiniz? Sorunun PSU'dan olduğunu nasıl anladınız?
Arkadaşın yukarıda yazdıklarını ve paylaştığı linke bakarsanız görürsünüz hocam :)

Geri
Yukarı