Gamepower PSU patlar mı?

Hocam sitesinde 80+ Bronze sertifikalı olarak gözüküyor ama yalanmı doğru mu anlayamadım akım korumalı priz bu sorunu çözer mi?
Eviniz çok eski değilse gerek yok zaten eski değilse prize takılı alette anlık elektrik dengesizliğinde şalter atıyor.
Hocam arkadaşın dediği gibi Ev çok eski değilse akım korumalı prize gerek yok.

Hocam arkadaşın dediği gibi ev çok eski değilse akım korumalı prize gerek yok.

Biraz eski hocam onun için sürekli soru soruyorum kusura bakmayın ama kendimi güvene almak istiyorum prizle patlar mı?

Biraz eski hocam onun için sürekli soru soruyorum kusura bakmayın ama kendimi güvene almak istiyorum prizle patlar mı?

Prizle derken akım korumalı prizle.

Screenshot_20230417-181810_Chrome.jpg

Koruma sertifakaları tam hocam. Arkadaşlar size de bir eleştirim var kötü PSU'nun neden kötü olduğunu bilmiyorsunuz sadece duyduklarınızı söylüyorsunuz. Bir markanın her modeli çöp veya çok iyi olmak zorunda değil. İyı markalarında C4 PSU'su var Gamepower'ında kaliteli PSU'su var gördüğünüz gibi.

Bende zamanında aynı konuyu açtığımda yine C4 resmini attılar :D

Hocam tabii ki "C4" diyenlerin kendi düşüncesi içimi rahatlatmak için soruyorum zaten en yakın zamanda (3hafta gibi) PSU'yu değiştireceğim sizce o 3 haftalık zamanda akım korumalı priz ile patlama gibi bir sorun yaşar mıyım?

Eki Görüntüle 1743862
Koruma sertifakaları tam hocam. Arkadaşlar size de bir eleştirim var kötü PSU'nun neden kötü olduğunu bilmiyorsunuz sadece duyduklarınızı söylüyorsunuz. Bir markanın her modeli çöp veya çok iyi olmak zorunda değil. İyı markalarında C4 PSU'su var Gamepower'ında kaliteli PSU'su var gördüğünüz gibi.

PSU'nun tam modelini bilmiyorum sadece Gamepower Horizon kasasının içinde dahili PSU olarak gözüküyor ama sitesine baktığımda Gamepower'ın tek 650W PSU'su GP-650 yani PSU'nun modeli GP-650'dir değil mi?

Ya gerçekten buradakileri anlamak zor, bir ürünün nasıl olduğunu araştırmadan argümansız ne varsa burada söylüyorlar yok C4 falan. Ne biçim cevap bu? Dalga geçer gibi. Adam gibi söyle ben tavsiye etmiyorum de karşında kahve arkadaşın mı var?

@taha1613 Bu konudan istediğin bilgileri edinebilirsin.

Hocam yanlış anlamayın yalan söylüyorsunuz demiyorum da böyle bir olay başınıza geldimi acaba.

Sana PSU'nun ne kadar önemli olduğu hakkında bilgi vermek amacıyla bir kısa anımı anlatayım daha 6 ay önce oldu bu olay hem de. Yağmurlu ve gökgürültülü bir havada babam elektirçi bu arada, bize sürekli televizyonları kapatın uydu kablolarını çekin diye bilgisayarları kapatın diye sürekli söylüyordu. Bizde pek takmadık sadece televizyonları çektik benim PC açık durdu indirme yapıyordu. Babamın demesinin ardından 15 dakika sonra bir şimşek çaktı mahalleye birden bütün ışıklar söndü abartmıyorum modem C4 gibi patladı odayı aydınlattı resmen benim PC'de söndü direk tabii olay olduktan sonra ben hemen fişleri çektim ve yarın sabahı bekledim fakat o sabah olmadı çünkü PC'nin 2.el değeri 35 bin TL civarı iyi bir bilgisayardı. Neyse yarın sabah fişleri taktım monitörde problem yok ama kasa da tık yok aha dedim gitti PC neyse babam söküp baktı PSU'ya bu arada PSU Corsair CX750F idi babam dedi bu hakkı rahmetine kavuşmuş fakat çok ham şam bir hasar yoktu arkadaşımın güç kaynağını ödünç aldım sisteme taktım çalıştı bilgisayar problemsiz bir şekilde bizim rahmetli Corsair CX750F kendini feda etmiş diğer parçalar için şimdi bu senaryoda o PSU 750W'lık bir Gamepower PSU olsaydı ne olurdu? Bence benim bütün kasanın helvasını yerdim sırf üç beş kuruş kısıp dandik PSU almayın. Ben bu olaydan sonra PC'ye Seasonic focus Gold 750W aldım bana göre bilgisayarın en önemli parçasıdır PSU çünkü sistemi ona emanet ediyorsun. Eğer bütçe kısıtlıysa 2.elde kaliteli PSU'lar var onlardan alabilirsin yarı fiyatına. Kusura bakma kısa dedim ama biraz uzun oldu :D.

Geri
Yukarı