Gamepower Skadi 120 mm sıvı soğutucunun RGB'leri yanmıyor

bycyber

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hazır sistem olarak bilgisayar satın aldım. Gamepower Skadi 120 mm sıvı soğutucum var. Bilgisayarı ilk satın aldığımda sıvı soğutma RGB ışığı yanıyordu ama şimdi yanmıyor. Kontrolcüsü var ama hiçbir şekilde çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim, sorun yok. Yalnız şöyle bir sorun var, ekran kartımın 8 pinli kablosunu çıkarttığımda ve bilgisayarımı çalıştırdığımda sıvı soğutma RGB yanıyor ama tekrar ekran kartımın 8 pinli kablosunu taktığımda tekrar yanmamaya başlıyor. 2. bir sorun ise bilgisayar açıkken PSU güç düğmesinden kapatıp açtığımda RGB tekrar yanıyor. Sorunu anlayamadım. Bilgisayarımda diğer 4 adet fan Rbg'leri yanıyor, sadece sıvı soğutma rbg yanmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yardımcı olacak arkadaş yok mu?

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Hazır sistem olarak bilgisayar satın aldım. Gamepower Skadi 120 mm sıvı soğutucum var. Bilgisayarı ilk satın aldığımda sıvı soğutma RGB ışığı yanıyordu ama şimdi yanmıyor. Kontrolcüsü var ama hiçbir şekilde çalışmıyor. Kabloları kontrol ettim, sorun yok. Yalnız şöyle bir sorun var, ekran kartımın 8 pinli kablosunu çıkarttığımda ve bilgisayarımı çalıştırdığımda sıvı soğutma RGB yanıyor ama tekrar ekran kartımın 8 pinli kablosunu taktığımda tekrar yanmamaya başlıyor. 2. bir sorun ise bilgisayar açıkken PSU güç düğmesinden kapatıp açtığımda RGB tekrar yanıyor. Sorunu anlayamadım. Bilgisayarımda diğer 4 adet fan Rbg'leri yanıyor, sadece sıvı soğutma rbg yanmıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yardımcı olacak arkadaş yok mu?
Ucuz alınan ekipmanlardaki rgbler genelde dandik oluyor. Benim kasada da aynı sorun var. Arkadaki egzoz fanının rgbsi bozuk. Sizdeki PSU da yeterli aslında sorunu anlamadım kablolarda sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum.
Sistemi ne zaman ve nereden aldınız bu arada meraktan soruyorum. Bende de aynısı var.

Ucuz alınan ekipmanlardaki rgbler genelde dandik oluyor. Benim kasada da aynı sorun var. Arkadaki egzoz fanının rgbsi bozuk. Sizdeki PSU da yeterli aslında sorunu anlamadım kablolarda sıkıntı vardır diye tahmin ediyorum.
Sistemi ne zaman ve nereden aldınız bu arada meraktan soruyorum. Bende de aynısı var.
RGB bozuk olsa hiç yanmaz bilgisayarı normal başlattığımda yanmıyor ama PSU güç kapatıp açtığımda yanmaya başlıyor . Sistemi 10 ay önce Gencergaming aldım

RGB bozuk olsa hiç yanmaz bilgisayarı normal başlattığımda yanmıyor ama PSU güç kapatıp açtığımda yanmaya başlıyor . Sistemi 10 ay önce Gencergaming aldım
Aynı yerden almışız:D Kasa bitfenix değil mi?

Hocam bozuk derken buglı manasında. Kafasına göre davranıyorlar bazen. Eğer rgb çok önemli değilse zahmetine girmeyin böyle kullanın.

PSUyu güçten kapatıp açtığınızda diğer parçalar etkileniyor mu?

Kasa Vento. PSU'yu güçten kapatıp açtığımda diğer parçalar etkilenmiyor RGB önemli değil de PSU sorun olduğunu düşünüyorum. PSU güçten kapatıp açtığımda RGB yanıyor sorun yok ama bilgisayarı Power tuşuyla açtığım zaman RGB yanmıyor. Ayrıca ekran kartımın 8 pinli kablosunu çıkartıp bilgisayarın Power tuşuna basıyorum yine RGB yanıyor bir yerde bir sorun var

Anakartın desteklemiyor olabilir. Bende de rpg kule soğutucu var maalesef anakart desteklemediği için ışıkları yanmıyor. :d
Yazdıklarımı okursan daha iyi anlarsın daha önce RGB yanıyordu ve hala yanıyor ama bilgisayarı PSu dan kapatıp açtığım anda yanıyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı