Gamepower Skadi 120 Sıvı soğutucu fan ayarı yapılmıyor

illusionist

Kilopat
Daha fazla  
Son düzenleme:
Bende de aynı sorun mevcuttu, sağolsun yukarıdaki arkadaş sayesinde düzelttim.

Sistemi incehesap'tan almıştım. Ne kumandadan en biostan fan kontrol edilemiyor ve %100 de çalışıyor. Montajcı arkadaş üşenmiş heralde bi kabloyu daha bağlamayı...

1 - Kasanın arkasını açtım ve 4lü soketi anakarta yetişirmeye çalıştım fakat olmadı. Ben de kontrolcüyü ön tarafa taşıdım. ( bir kablo kelepçesi sökerek )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2 - Ön tarafa taşıyınca çok rahat bir şekilde cha dan yuvasına yetişti ve 4lü soketi taktım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3 - Asus bios ayarlarından pmw mod seçip silent işaretledim ve fanlar artık bebek gibi çalışmaya başladı. En azından yük altında değilken bile %100 çalışmıyor ve bu bile büyük kafa rahatlığı.

Bende de aynı sorun mevcuttu, sağ olsun yukarıdaki arkadaş sayesinde düzelttim.

Sistemi İncehesap'tan almıştım. Ne kumandadan en BIOS'tan fan kontrol edilemiyor ve %100 de çalışıyor. Montajcı arkadaş üşenmiş herhalde bir kabloyu daha bağlamayı...

1 - kasanın arkasını açtım ve 4'lü soketi anakarta yetişirmeye çalıştım fakat olmadı. Ben de kontrolcüyü ön tarafa taşıdım. ( bir kablo kelepçesi sökerek )

2 - ön tarafa taşıyınca çok rahat bir şekilde chadan yuvasına yetişti ve 4'lü soketi taktım.

3 - ASUS BIOS ayarlarından pmw mod seçip silent işaretledim ve fanlar artık bebek gibi çalışmaya başladı. En azından yük altında değilken bile %100 çalışmıyor ve bu bile büyük kafa rahatlığı.

Hocam aynı sorun bende de var anlattıklarınızı tam olarak anlayamadim yardımcı olma şansınız var mı?

Geri
Yukarı