Çözüldü Gamepower skadi 360mm ışığı yanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

blackshipsx

Decapat
Daha fazla  
RAM
Corsair CL16 16GB
Ekran kartı
RX Vega 56
Anakart
MSI X470 GAMİNG PLUS
İşlemci
R5 5600X
Merhaba, okuyan ve destek olan herkese şimdiden çok teşekkürler. İçinden çıkan ARGB kontrolcüye gerekli bağlantıları tamamladım, SATA güç girişi dahil ancak anakartım RGB destekliyor. Hediye olarak geldi ürün. İade de edemiyorum, dönüştürücü vs bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa çok minnettar olurum.

Ekteki linkte bulunan ürün ihtiyacımı karşılar mı? Bilgisi olanlar destek verirse çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• 7fd98c00-9622-45e0-af3b-582eec3713f4.jpg
    7fd98c00-9622-45e0-af3b-582eec3713f4.jpg
    164 KB · Görüntüleme: 109
  • 6649527b-2d14-424c-b0f0-96b56d7dc074.jpg
    6649527b-2d14-424c-b0f0-96b56d7dc074.jpg
    146 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Peki fanları çoklayıcı olmadan direkt olarak kontrolcüye takıp denedin mi?
Çoklayıcı olmadan takamıyorum zaten fanlar 6 soket ve kontrollere göre pinleri. Servisteki beyfendi sağolsun çok ilgilendi. Birkaç bişey söyledi yaptım ama kumandadan fanı bile açıp kapayamıyo olduğumu söyleyince yeni ürün gönderdiler.

@blackshipsx umarım çoklayıcıda sorun vardır da yenisi ile hallolsun. Şimdi kontrolcüde güç kablosu var, çoklayıcıda da güç kablosu var sanırım. Acaba diyorum fazla güç yüklemesi mi oldu? Çoklayıcıya güç kablosu takmasan bu sefer fanlar dönmeyecek o var ama ledler yanar muhtemelen o halde. Yeni parça gelince güç bağlantısız dene önce bakalım.

@blackshipsx umarım çoklayıcıda sorun vardır da yenisi ile hallolsun. Şimdi kontrolcüde güç kablosu var, çoklayıcıda da güç kablosu var sanırım. Acaba diyorum fazla güç yüklemesi mi oldu? Çoklayıcıya güç kablosu takmasan bu sefer fanlar dönmeyecek o var ama ledler yanar muhtemelen o halde. Yeni parça gelince güç bağlantısız dene önce bakalım.
Hayır kontrolcüde tek bir güç kablosu var SATA olarak o zaten bağlı, yoksa dediğiniz gibi fanlar dönmüyor.Ancak birde anakart soketi var pc den kontrol için onu çıkartmamı istedi teknik servis. Kontrolcünün kumandasından çalıştırmayı denedik ancak yine çalışmadı . Fanlar dönüyor ama rgbleri yanmıyor.

@blackshipsx saçma bir soru olacak ama ARGB kontrolcüye de güç bağlantısını yaptın değil mi?
Estağfrullah ekte bırakmış olduğum fotoğraftan anlatacağım. Üstteki kablo pump yani işlemciye takılı olan modülden geliyor.alttaki 4 kablo girişi ise sırayla ilk 3 fan 1 tanesi pump rgbsi için. Solda görünen çıkışta kalın bir kablo var sata güç girişi onun haricinde başka güç girişi yok.

Dosya Ekleri

• 379CF736-6185-40C9-9B41-4D5188C805BA.jpeg
    379CF736-6185-40C9-9B41-4D5188C805BA.jpeg
    250 KB · Görüntüleme: 20
Çok enteresan bir durum. Fan çalışmıyor desen o zaman çoklayıcı arızalı deriz ama fanlar dönüyor diyorsun. Neyse yeni cihaz gelince neyin ne olduğu anlaşılacak.
Aynen dostum çok enteresan. Eğer yeni kontrolcüde çalıştırmazsa artık ürünü garanti servisine gönderceğim. Teknik servis RGB ledlerinin yanabilmiş olacağını bile söyledi. Bu sadece deneme amaçlı gönderim sağladı.

Çok enteresan bir durum. Fan çalışmıyor desen o zaman çoklayıcı arızalı deriz ama fanlar dönüyor diyorsun. Neyse yeni cihaz gelince neyin ne olduğu anlaşılacak.
Dostum merhaba ürün geldi denemeyi yaptım ancak sonuç yine aynı hüsran. Şimdi ürünü söküp paketledim servise gönderiyorum. Bilgi vermek istedim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı