Gamepower Warcry kasaya uyumlu işlemci soğutucu önerisi

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
Gamepower warcry kasam mevcut henüz sistemi yeni aldım İncehesap üzerinden.
i5 11400F işlemcimin sıcaklık değerleri ektedir;

1663117262830.png

Altta Cyberpunk en yüksek grafiklerde çalışıyor fakat bu sıcaklıklar anormal derecede geldi bana, stok soğutucum mevcut.
Soğutucu önerisi yapabilir misiniz?

Aynı işlemci var, SE 214 ve ya 224 XT alabilirsin. Bende 214 XT var ve 65-70 derece üstüne çıkmıyorum.

O kasanın hava soğutma desteği 140mm ile sınırlı. Boyutu 140mm'den az olan kule tipi soğutucular da 11400F ile ne kadar verimli olur, orasını bilmiyorum. Sıvı soğutma alacak bütçen varsa sıvı soğutma almaya çalış.

Gamepower warcry kasam mevcut henüz sistemi yeni aldım İncehesap üzerinden.
i5 11400F işlemcimin sıcaklık değerleri ektedir;

Eki Görüntüle 1517164

Altta Cyberpunk en yüksek grafiklerde çalışıyor fakat bu sıcaklıklar anormal derecede geldi bana, stok soğutucum mevcut.
Soğutucu önerisi yapabilir misiniz?
Macun sürdünmü işlemciye gelince ?

Şunları kontrol edin;
İşlemci fanı çalışıyor mu?
Termal macun sürüldü mü?
Fanların yönü doğru ayarlandı mı?
95 derecede sucuk pişer. Nasıl bir sıcaklıktır bu?

Stok fanla oyun oynarken alınan değerler galiba bunlar. Fakat yine de macun ve işlemci fanı ve kasa fanları kontrol edilmeli. Eğer her şey doğruysa stok fanla bu değerler normal zaten. Sucuk olsa da yesek canım çekti :)

Stok soğutucu ile yüksek derece ama normal değer. Macun kontrolü ve temizlik, hava akışı konusuna dikkat etmelisiniz. Aynı işlemciyi kullanıyorum, SE 224-XT taktım taktım takalı hiç sıcaklık problemi yaşamadım.

Son düzenleme:
İşlemci %50-60 kullanılırken 95-100 derece çok anormal. (Stok soğutucu)
En azından %80-90 yükte görse bu değerleri bir şey demem ama kullanılan macun ne, fanın hızı yüksek mi? Soğutucu tam oturmuş mu? Bunları bir kontrol edin bence.

Kasam masaüstünde işlemci fanı tabiki çalışıyor, kurulu halde geldi sistem macun sürmüşlerdir diye düşünüyorum bakmadım o yüzden.

1663178503491.png

Google chrome 8 sekme açık hali bu da bu değerler gerçekten yüksek, bunu nasıl çözeceğiz.
Macun alayım yeni hangi macunu önerirsiniz?

Şunları kontrol edin;
İşlemci fanı çalışıyor mu?
Termal macun sürüldü mü?
Fanların yönü doğru ayarlandı mı?
95 derecede sucuk pişer. Nasıl bir sıcaklıktır bu?
Fanlar şu şekilde üst 2 egzoz yan 3 içeri üflüyor alt 3 içeri üflüyor, fakat alt 3'ü ters çevireceğim birazdan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı