GameSatış mağduruyeti

JohnConstantine

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jerusalem
Komedi gibi ama gerçekten karşı taraf sanırım beni salak yerine koyup kendisini Tesla falan sanarak üstelik site üzerinden satmış olduğu hesabı geri aldı.
Olay şöyle yaşandı hızlıca bir özet geçeyim; Dün CS:GO hesabı arayışındaydım ve diğer ilanlara nazaran gözüme hoş gelen bir CS:GO hesabı buldum GameSatış üzerinden, fiyat uçuk değildi yani dolandırıcı olması bariz olmayan bir fiyattı, ben de satıcıyla iletişime geçtim ve Discord üzerinden hesaba dair ekran yayınladı, konuşmamız da sadece ekteki görsellerden ibaret. Sonrasında bu sabah saat 6-7 arasında bana vermiş olduğu hesabın ilk maile hesap bilgileri değiştirildiği mailleri geldi ve Steam hesabına bu sabah 6'da giriş yapılan IP adresiyle satıcının daha önce bu maile girdiği IP adresi aynıydı.
GameSatış'a şöyle şikayetimi buyurdum:

Hesap bilgileri dün akşam 20:52'de tarafıma iletildikten sonra bu sabah saat 6 ile 7 arasında iletilen mail adresine giriş denemeleri yapılmış ayrıca verilen hesap eski bilgiler kullanılarak geri alınmıştır. Yaşamış olduğum mağduriyeti satıcıya site dışı özel bir iletişim uygulaması aracılığıyla ilettiğimde kendisi "Vermiş olduğum mail kişisel mailimdir, maili tekrar verirsen hesabı veririm." tarzında bir mesaj gönderdikten sonra tekrar saniyeler içinde geri çekmiştir. Ayrıca satış sonrası sorun yaşamam durumunda kendisinin Discord sunucusundan ulaşabilmemi söyleyip bu sabah sunucudan beni uzaklaştırmıştır. Yapılan bu sahtekarlık karşısında yapmış olduğum ödemeyi geri istiyorum.

Bununla birlikte verdiği mail adresinde giriş geçmişindeki IP adresi, Steam hesabına bu sabah giriş yaptığı IP adresi açık bir şekilde ekran videosu çektim ve siteye mail gönderdim, site inceleme sürecindeyiz diyor. Hesap bilgilerini satıcı site üzerinden iletti ayrıca, orada mesajlar ortada.

1621252719066.png

1621252734723.png

Komedi gibi ama gerçekten karşı taraf sanırım beni salak yerine koyup kendisini Tesla falan sanarak üstelik site üzerinden satmış olduğu hesabı geri aldı.
Olay şöyle yaşandı hızlıca bir özet geçeyim; dün CS:GO hesabı arayışındaydım ve diğer ilanlara nazaran gözüme hoş gelen bir CS:GO hesabı buldum GameSatış üzerinden, fiyat uçuk değildi yani dolandırıcı olması bariz olmayan bir fiyattı, ben de satıcıyla iletişime geçtim ve Discord üzerinden hesaba dair ekran yayınladı, konuşmamız da sadece ekteki görsellerden ibaret. Sonrasında bu sabah saat 6-7 arasında bana vermiş olduğu hesabın ilk maile hesap bilgileri değiştirildiği mailleri geldi ve Steam hesabına bu sabah 6'da giriş yapılan IP adresiyle satıcının daha önce bu maile girdiği IP adresi aynıydı.
GameSatış'a şöyle şikayetimi buyurdum:

Bununla birlikte verdiği mail adresinde giriş geçmişindeki IP adresi, Steam hesabına bu sabah giriş yaptığı IP adresi açık bir şekilde ekran videosu çektim ve siteye mail gönderdim, site inceleme sürecindeyiz diyor. Hesap bilgilerini satıcı site üzerinden iletti ayrıca, orada mesajlar ortada.

Eki Görüntüle 1027495

Eki Görüntüle 1027499

İnternet sitelerine güvenmiyorum bu yüzden. Olan parana olmuş geçmiş olsun.

Satıcı onaylı üye hatta daha önce de satışları vardı profilinde, ki eminim bunları bile kendi arkadaşları arasında yapmıştır güven sağlamak için. Son gelen Steam değişiklik mailinde ise IP gizleme yazılımı kullanıyor sanırım.

1621253572647.png

Ayrıca eğer yetkililer izin verirse konuda bahsettiğim ve Gamesatış'a da bildirdiğim dolandırıldığıma dair kanıtlı IP adresini ekran görüntüsü yükleyebilirim.

Bu tarz sitelerden alışveriş yaparken mutlaka site içindeki mesajlaşma aracını kullanın, aklınızda bulunsun. Umarım Discord üzerindeki konuşmaları dikkate alırlar, çünkü bazı siteler site dışındaki mesajlaşmaları kanıt olarak saymıyor. Umarım paranızı geri alabilirsiniz. Geçmiş olsun.

O kadar kanıta gerek bile yok. En geç 1 haftaya paranı geri verirler ve adama tazminat davası açarlar.

Onaylı değilse hiçbir şey olmaz çünkü satın alırken bile diyor eğer onaylı üye olmayan birisi tarafından dolandırılsanız GameSatış sorumluluk kabul etmiyor diye ve dava işide vasat çıkabilir çok yeterli delil var mıdır bilemem ama karşıdaki adam avukat tutarsa işte o zaman sıkıntı çıkar ve 200TL için yıllar boyu sürecek bir dava ve oradan oraya git kendim yaşadığımdan biliyorum.

Onaylı değilse hiçbir şey olmaz çünkü satın alırken bile diyor eğer onaylı üye olmayan birisi tarafından dolandırılsanız GameSatış sorumluluk kabul etmiyor diye ve dava işide vasat çıkabilir çok yeterli delil var mıdır bilemem ama karşıdaki adam avukat tutarsa işte o zaman sıkıntı çıkar ve 200TL için yıllar boyu sürecek bir dava ve oradan oraya git kendim yaşadığımdan biliyorum.

O zaman 200 TL'den yukarı kayar dava büyük ihtimal.

Satıcı onaylı üye hatta daha önce de satışları vardı profilinde, ki eminim bunları bile kendi arkadaşları arasında yapmıştır güven sağlamak için. Son gelen Steam değişiklik mailinde ise IP gizleme yazılımı kullanıyor sanırım.

Eki Görüntüle 1027526

Ayrıca eğer yetkililer izin verirse konuda bahsettiğim ve GameSatış'a da bildirdiğim dolandırıldığıma dair kanıtlı IP adresini ekran görüntüsü yükleyebilirim.

Burada paylaşman bir işe yaramayacak sen Technopat hesabını riske atma yapıcağın şey GameSatış'tan mesaj beklemek olumsuz yanıt alırsan bir avukat numarası bulup durumu ona anlat o sana ne yapman gerektiğini anlatıcak.

Geri
Yukarı