GameSatış üzerinden dava

Ben de öyle olduğunu düşünüyorum ancak şu an olduğumuz forumda dahil, resmi olarak bu mesajın GameSatış tarafından kendilerine geldiğini söyleyen insanlar da var. Sonuçta platform resmi. Her şeyin vergisi vs. kesiliyor. Ben bu konuda GameSatış'ın devreye gireceğini düşünmüyorum ancak çocuk dava açtığı taktirde vs. site tarafından bilgileri muhakkak verilecektir.
Karşı taraf savcılıktan onay aldığı takdirde site bilgileri verecektir zaten. Ama Gamesatıs bile böyle birşey dese sadece göz korkutmaya çalışıyor.

Böyle bir SS atmış.

Hiç sanmıyorum ama umarım başın derde girer hesap satmak zaten yanlış bir şey ama bari satıyorsun kendi hesabını sat başkasından aldığın hesabı satarsan ilk sahibinin her türlü Riot hesaplarını geri alabildiğini biliyorsundur.

İlk mail ile her türlü geri alınamaz hocam yanında çeşitli bilgilerde lazım yanında maili başka hesapta satan arkadaşım maili sıfırlayım sattığını iletti.

İkinizinde yaptığı iş legal değil olası bir şikayet hamlesinde ya ilgilenilmez ya da kendi başı da derde girer diye düşünüyorum. Karşı taraf mağdur gözüküyor ama yapılacak bir şey yok gibi.

Karşı taraf belki mağdur olabilir ama benim mağdurluğum ne olacak hesabı çaldırıp iade istemek mantıksız değil mi üstüne 2 yıldır hesabı kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2022-07-13_171722.png
    resim_2022-07-13_171722.png
    329,9 KB · Görüntüleme: 164
Böyle bir SS atmış.

İlk mail ile her türlü geri alınamaz hocam yanında çeşitli bilgilerde lazım yanında maili başka hesapta satan arkadaşım maili sıfırlayım sattığını iletti.

Karşı taraf belki mağdur olabilir ama benim mağdurluğum ne olacak hesabı çaldırıp iade istemek mantıksız değil mi üstüne 2 yıldır hesabı kullanıyorum.
:D sonuç kısmını doldorduğu iyi olmuş savcı uğraşmasın.

Hiçbir şey anlamadım.

Hocam ben 20 Haziran gününde kendi kişisel Valorant hesabımı sattım birisi aldı 10 gün sonra bana kilitlendi ve geri alındı diye dönüş yaptı kendisine bunun imkansız olduğunu kendi 2 yıllık kişisel hesabım olduğunu belirttim kendisi benden ya hesap iadesi ya da para iadesi istedi ben Riot'a ticket attım fakat ilk mail olmadığı için alamadım hesabı durumuda kendisine izah ettim bende kendisinin çaldırdığı bir hesap için iade istedi + olarak hesabın çalındığı bile belli değil kendisinden kanıt istediğimde kanıtların hesabı sattığı sitede olduğunu ona da vermediklerini söyledi.

Hocam ben 20 Haziran gününde kendi kişisel Valorant hesabımı sattım birisi aldı 10 gün sonra bana kilitlendi ve geri alındı diye dönüş yaptı kendisine bunun imkansız olduğunu kendi 2 yıllık kişisel hesabım olduğunu belirttim kendisi benden ya hesap iadesi ya da para iadesi istedi ben Riot'a ticket attım fakat ilk mail olmadığı için alamadım hesabı durumuda kendisine izah ettim bende kendisinin çaldırdığı bir hesap için iade istedi + olarak hesabın çalındığı bile belli değil kendisinden kanıt istediğimde kanıtların hesabı sattığı sitede olduğunu ona da vermediklerini söyledi.

Hocam bir şey olmaz merak etmeyin eğer cidden şikayet etmiş olsaydı sizi ya ararlardi boyle bir durumda ya da mail atarlardi GameSatış uzerinden.

Ki bence yalan atıyor bence bunun işi de hesaplari alıp geri çekilmiş denip parayi almak ve onla tekrar aynı şeyi yapıp milleti dolandırmak :d

Anladığım kadarıyla, arkadaşının hatası yüzünden sattığınız kişi mağdur olmuş. Zarara girseniz bile geri ödeyin adamın bir suçu yok. Şöyle düşünün siz mağdur olsaydınız, parayı siz isteseydiniz. Empati yapabilirsiniz.

Gamesatış üzerinden hesap satmıştım. 3 ay aradan sonra adam hesabı satarken çaldırmış. Hesabın ilk maili bende olduğu için hesabı ben aldım. GameSatış bana şu şekilde bir cevap yazdı: İlk satışta sorumluluğu siz aldığınız için yasal bir durum söz konusu olamaz. Ben hesabı vicdani adaletten dolayı tekrar teslim ettim. Senin olayın içinse hiçbir yasal işlem yapamaz. O hesabı alırken okumadığı sözleşmede bütün sorumluluğu kabul ederek alış yapıyor. Adamla iletişime girmene bile gerek yok. Boşa zaman kaybetme.

Yeni konular

Geri
Yukarı