GameSatış üzerinden dava

Benim de bir fikrim yok hocam bekleyip öğreneceğiz kolpa mı doğru mu olduğunu 18'inde dedi yanlış hatırlamıyorsam bayram tatili falan dedi 18'inde site bir şey falan dedi orada yazıyor zaten. Hakkımda hayırlısı olsun de diyeyim.
Varsayalım ki hesap 2 değil 5 kişilik bir denklemde satılsın, 5.kişi hesap ile ilgili sorun yaşayıp senden iade isterse bu ne kadar mantıklıdır? Bu bağlamda 2.kişi ya da 5.kişi arasında fark olmamalı.

Hocam alıcının attığı dilekçede bir şey dikkatimi çekti delillerde gamemarkt yetkilileri diyor yani bu nasıl kanıt oluyor acaba.

Opera Anlık Görüntü_2022-07-14_105008_www.technopat.net.png

Hocam ilk olarak;
1. Size resmi bir beyan göstermeden tehdit ve göz korkutma yoluyla bir şeyler koparmaya çalışıyor onun için içiniz rahat olsun. Net bir beyan olmadığı sürece de haksız ve mahkemeye gitse bile size resmi bir beyan verilmediği için sizin durumdan emin veya haberdar olmamadan dolayı iade yapmadım derseniz zaten haklı çıkarsınız ve mahkeme ona göre karar verir. ( eğer mahkemeye giderse)

2. Hesap sizin elinizden çıktıktan sonra olan durum ve olaylar sizden kaynaklı değildir. Siz hesabınızın şifresini vs. birisi ile paylaşmadığınız sürece sizlik bir durum yoktur.

Onun için içiniz rahat olsun. Merak etmeyin bir şey olmaz. Ayrıca ailenizin de bu durumu bilmesi de size bir artı sağlar.

Şimdi ben 20 Haziran'da kendi 2 yıllık arkadaşımdan aldığım hesabımı sattım. 10 gün sonra alıcı bana ulaştı hesabın önce kilitlendiğini sonrada geri alındığını söyledi. Ben imkansız olduğunu söyledim, o zaman ilk mail arkadaşımda sanıyordum ama ilk mailde Metin2 hesabı satmış ve erişimi yokmuş. Ben yine mail attım Riot'a ama hesabı geri alamadım durumu da ona belirttim benden ya hesap iadesi ya da para iadesi istedi dedim yapamam ben aşırı zarara girerim dedim. Bu elemanda başka bir sitede satmış yani adamdan kanıt istediğimde atmıyor site kanıt vermiyor diyordu. Neyse işte ben buna iade yapacağım dedim sonra babamla falan konuştum bana sen bir şey yapmadıysan bir şey olmaz dedi. Bende iletişimi kestim bayağı yazmadım şimdi bunları yazmış başıma ne gelebilir daha 16 yaşındayım reşitte değilim olası bir durumda ne yapmam lazım? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1449818

Eki Görüntüle 1449819

Eki Görüntüle 1449820

Eki Görüntüle 1449821
Hocam ilk olarak;
1. Size resmi bir beyan göstermeden tehdit ve göz korkutma yoluyla bir şeyler koparmaya çalışıyor onun için içiniz rahat olsun. Net bir beyan olmadığı sürece de haksız ve mahkemeye gitse bile size resmi bir beyan verilmediği için sizin durumdan emin veya haberdar olmamadan dolayı iade yapmadım derseniz zaten haklı çıkarsınız ve mahkeme ona göre karar verir. ( Eğer mahkemeye giderse)

2. Hesap sizin elinizden çıktıktan sonra olan durum ve olaylar sizden kaynaklı değildir. Siz hesabınızın şifresini vs. birisi ile paylaşmadığınız sürece sizlik bir durum yoktur.

Onun için içiniz rahat olsun. Merak etmeyin bir şey olmaz. Ayrıca ailenizin de bu durumu bilmesi de size bir artı sağlar.

B

Hocam ilk olarak;
1. size resmi bir beyan göstermeden tehdit ve göz korkutma yoluyla bir şeyler koparmaya çalışıyor onun için içiniz rahat olsun. Net bir beyan olmadığı sürece de haksız ve mahkemeye gitse bile size resmi bir beyan verilmediği için sizin durumdan emin veya haberdar olmamadan dolayı iade yapmadım derseniz zaten haklı çıkarsınız ve mahkeme ona göre karar verir. ( eğer mahkemeye giderse)

2. hesap sizin elinizden çıktıktan sonra olan durum ve olaylar sizden kaynaklı değildir. Siz hesabınızın şifresini vs. birisi ile paylaşmadığınız sürece sizlik bir durum yoktur.

Hocam ilk olarak;
1. size resmi bir beyan göstermeden tehdit ve göz korkutma yoluyla bir şeyler koparmaya çalışıyor onun için içiniz rahat olsun. Net bir beyan olmadığı sürece de haksız ve mahkemeye gitse bile size resmi bir beyan verilmediği için sizin durumdan emin veya haberdar olmamadan dolayı iade yapmadım derseniz zaten haklı çıkarsınız ve mahkeme ona göre karar verir. ( eğer mahkemeye giderse)

2. hesap sizin elinizden çıktıktan sonra olan durum ve olaylar sizden kaynaklı değildir. Siz hesabınızın şifresini vs. birisi ile paylaşmadığınız sürece sizlik bir durum yoktur.

Böyle detaylı bir geri dönüş içimi rahatlattı doğrusu cevabınız için teşekkürler.

Şimdi ben 20 Haziran'da kendi 2 yıllık arkadaşımdan aldığım hesabımı sattım. 10 gün sonra alıcı bana ulaştı hesabın önce kilitlendiğini sonrada geri alındığını söyledi. Ben imkansız olduğunu söyledim, o zaman ilk mail arkadaşımda sanıyordum ama ilk mailde Metin2 hesabı satmış ve erişimi yokmuş. Ben yine mail attım Riot'a ama hesabı geri alamadım durumu da ona belirttim benden ya hesap iadesi ya da para iadesi istedi dedim yapamam ben aşırı zarara girerim dedim. Bu elemanda başka bir sitede satmış yani adamdan kanıt istediğimde atmıyor site kanıt vermiyor diyordu. Neyse işte ben buna iade yapacağım dedim sonra babamla falan konuştum bana sen bir şey yapmadıysan bir şey olmaz dedi. Bende iletişimi kestim bayağı yazmadım şimdi bunları yazmış başıma ne gelebilir daha 16 yaşındayım reşitte değilim olası bir durumda ne yapmam lazım? Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1449818

Eki Görüntüle 1449819

Eki Görüntüle 1449820

Eki Görüntüle 1449821

Sürekli saçmalamış seni tehdit etmiş 1 hiçbir şey yapamaz 2 tehditten dava açmanı tavsiye edeirm.

Sonuç merak eden varsa dava vs. açılmadı sadece Game satış üzerinde olan 500 TL bakiyemi izinsiz iade ettiler dava açmayacağımı bildikleri için , GameSatış'ı asla önermem.
Aslında olması gerekeni yapmışlar. Biri sizden ürün alıp mağdur oluyor, orada satıcı olarak yer alıyorsunuz. Ben birinden bir şey alsam ve sonradan sorun yaşasam iademi isterim, burada senin zararda olman alıcıyı fazla ilgilendirmez. Yine de geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı