Gametech deneyimim

YugiPeeK

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Uçak Teknisyeni
Bugün bu kasayı teslim aldım, görüntüsü güzel olsun dedim siparişi verdim 2 güne tarafıma ulaştı.
İlk önce şunu belirteyim kimseyi kesinlikle ne alın ne de almayın diyorum. Benim gördüğüm artı ve eksi yönlerinden bahsedeceğim duruma göre değerlendirirsiniz.
Kasanın bir mühendislik hatasının eseri olduğunu düşünüyorum öncelikle gördüğüm hatalar şunlar;
Üst kısma 120mmlik fanlar yerleştirilmiş fakat bu fanlar yerleştirilirken bir fanı zorla yerleştirmişler onu da altta resim ile göstereceğim vida düz giremediği için açılı zorla vida ile montajlamışlar kısaca.
Alt kısımdaki fanların ikisi 3 vida ile montajı mümkün 4. takabilmeniz için kasanın ayaklarını sökmeniz gerekiyor fabrikasyon şeklinde öyleydi söküp 4. takmakla uğraşmadık demek ki üreticide takamamış anlaşılan.
Ekran kartı MSI RTX Ventus 2X 3070 ile ASUS TUF RTX 3080 taktım PCI-e kablolarını takmazsanız (o zaman ekran kartı çalışmaz) cam oturuyor fakat takarsanız cam iki vida ile bu şekilde anca oluyor resmi yükledim :)
anakart PCI-e kablolarını geçirmeniz içinde yan fanları sökmek zorundasınız.
Power Supply'i montajlarken altını desteklecek herhangi bir şey yok vidalar ile montajlıyorsunuz yani vibrasyon vidalar üzerinde normalin üzerinde olacaktır.
En son olarak kasanın hiç toz filtreleri yok.

Artı yönü ise;
Fanları fabrikasyon halinin tam tersine çevirdim hava sürkilasyonu daha iyi oldu.
Fan aydınlatması RGB gayet iyi.
Anakartın vida delikleri tam uyumlu anakartı sağ yukarı falan zorlayıpta vidayı takmıyorsunuz.
Fanlar oldukça sessiz.

Karşılaştırma olarak Xigmatek aqurius kasam var ikisi de aynı segment lianli patentli kasa kısaca o yüzden karşılaştırıyorum, ekran kartı olarak en geniş olanlardan biri olan ASUS ROG STRIX 3080 taktım ve camı oturdu. Sıvı soğutma olarak da yana ve üstte 360'lık montaj yapmıştım bu kasaya 360'lık soğutma takmanız mümkün olduğunu düşünmüyorum bu ameleliğe kalkışmadım olması için metre ile ölçtüm MSI CoreLiquid 360r radyatörü sığmıyor sığdırmanız için kasa bir delik daha açabilirsiniz :) fakat Xigmatek'e göre Gametech arka kısımda kablolaması daha iyi yapabiliyorsunuz.

Umarım faydası olmuştur. Almayı düşünenler aklındaki soruları yazabilirler montajını bitireli 1 saat anca oluyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.17.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.17.jpeg
    113,4 KB · Görüntüleme: 208
  • WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.24.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-19 at 22.42.24.jpeg
    53,8 KB · Görüntüleme: 219
Bu nasıl artı yön anlamadım. Sanırım pek iyi bir kasa da değil.
Artı yönü görüntü sanırsam. Xigmatek kasaya 1200 vermeyim dedim pişman oldum kısaca. İade etmeyi düşünüyorum fakat bu kasanın 3 tarafı camlı kargoda bi şey olduğunda direk çöp olma ihtimali var paranın o yüzden iade etmiyorum. Beklediğimin çok altında çıktı bu kasa.

Ben zaten varsayılan fan dizilimini tavsiye etmiyorum bu kasalar için.

@267345 ve @CJack60'ı etiketleyeyim.

Lian Li tasarımına sahip bir kasa. Hava akışı güzel bence. Daha fazla fan ile gelmesi de cabası. Bence alınır. Tabii güvenmemekte de haklı başka şey alacak kişiler.

JNP'nin ürettiği Warcry da geniş ekran kartlarıyla problem çıkarıyor ancak çok daha iyi bir kasa bundan, alacak olanlar ona yönelebilir.

Ben zaten varsayılan fan dizilimini tavsiye etmiyorum bu kasalar için.

@267345 ve @CJack60'ı etiketleyeyim.

Lian Li tasarımına sahip bir kasa. Hava akışı güzel bence. Daha fazla fan ile gelmesi de cabası. Bence alınır. Tabii güvenmemekte de haklı başka şey alacak kişiler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gametech archon 'u modaart'tan gördüm neden Rx 6800 montajını yaptığını şimdi anladım :) 3070 3080 taksaydı camın oturmadığını izleyicilerde görürdü.

Bu tip kasaları sadece görüntüsüne bakıp almamanızı, alacak kişilere özellikle söylüyorum. Almadan önce özellikler kısmına baksanız CPU hava soğutucu desteğinin 135 MM yani oldukça düşük değerde olmasının sakıncalarını fark edebilirdiniz.

Son pişmanlık fayda etmez almışsın bir kere deyip yapabileceklerin üzerine konuşacak olursak temel sorun PCI-E kablosunun kapağı kapatmasına mani olması görünüyor. Bu sorunun çözümü için flat yani ince kablolu PCI-E uzatma kablosu çare olabilir.

Son olarak bu tarz kasa almakta ısrar edeceklere montajda daha az sorun çıkarma ihtimali bulunan alttaki kasayı öneririm. Malzeme kalitesi olarak çok üst seviye bir şey beklemeyin yine de.

Son düzenleme:
@CJack60 Biraz alakasız olacak ancak yine de söylemek isterim, artık 3.5 HDD yuvaları pek kullanılmadığından arka tarafta boş alan kalıyor. Phanteks'in yan markası Metallicgear, Neo Qube modelinde arka tarafa ikinci ITX anakartın takılabileceği alan yapmış. Keşke bunlar da öyle yapsaydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı