Gaming Anakart faydaları nedir?

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Merhabalar. Arkadaşlar biliyorum çok klişe bir soru fakat cidden merak ediyorum tam olarak açıklamasını bulamadım hala. Tamam biliyorum OC destekli ve daha iyi ses ve kaliteye sahip oluyorlar fakat fark ne oluyor? Anlatmak istediğimi örnekle açıklayayım mesela şöyle karşılaşmalı bir sistem olsa;

- i5 6600K
- GTX 970
- MSI Z170A
vs.
- i5 6600
- GTX 970
- MSI H110M PRO-VD

Hız farkı olur mu? İnternet daha mı hızlı olur veya oyunda ekstra bir FPS farkı olur mu?

Ya da render yaparken daha mı iyi olur?

kardeşim bence ilk yazdıın sistemi al hem anakartın düşük kalmaz hemde işlemcini overclock edersin ama sen dersen ki param yok o zaman i5 6600 ve anakart olarak h170 yonga setli bir anakart alırsın hem paran cebinde kalır hemde performans ve sistemin dengesinden birşey kaybetmiş olmazsın

kullanılan ethernet yongaları veri yollarının kalitesi sayısı ve desteklediği sata portu desteklediği işlemci ekran kartı gibi şeylerden daha yüksek performans alırsın ama bu iki anakartta yeni yongalı anakartlar olduğu için normal kullanımda pek bir fark olmaz ama iş performansa gelince iyi anakartın faydasını he görürsün. başta uzun oyun saatleri dayanır eriyip gitmez işlemcin eskidiğinde tam öldü derken dopink yaparak daha ömrünü uzatabilirsin

@game star ben eski bir anakart kullanıyorum şuan satılmıyor bile kalitesini bilmiyorum adını söyleyeyim, MSI 2A9ch diye çok eski bir kart fakat bir zararını görmedim şuana kadar. Bilgisayarın 2 hafta hiç durmadan açık kaldığını, durmadan saatlerce oyun oynadığımı bilirim ve hala daha sapasağlam maşallah.

@game star ben eski bir anakart kullanıyorum şuan satılmıyor bile kalitesini bilmiyorum adını söyleyeyim, MSI 2A9ch diye çok eski bir kart fakat bir zararını görmedim şuana kadar. Bilgisayarın 2 hafta hiç durmadan açık kaldığını, durmadan saatlerce oyun oynadığımı bilirim ve hala daha sapasağlam maşallah.
MSI H110M PRO-VD'li sistem tercih edilebilir bütçe açısından sıkıntı varsa. Gaming anakartlar'ın faydaları ise şunlardır: Ethernet bağlantı, işlemci oc desteği, ses yongaları. Ama MSI H110M PRO-VD anakartındada iyi özellikler vardır şahsen ben yakın zamanda PC topluyacağım ve bu anakartı alacağım.
guard-pro-hp.png

RUTUBET KORUMASI

Rutubetin %10 daha az absorbe edilmesi, "Geçirgen Anodik Filament" şeklinde tanımlanan yüzeydeki yalıtım direncinin aniden kaybolması sorununu büyük ölçüde engeller. Bu işleme tabi tutulmamış devre kartlarında 10 kat daha fazla hata oranı mevcuttur.
guard-pro-htp.png

YÜKSEK ISI KORUMASI

MSI anakartlarda kullanılan tüm ana bileşenler, en zorlu hava koşullarında gerçekleştirilen askeri sınıf testlerden başarıyla geçmiştir.
guard-pro-scp_11.png

DEVRE KORUMASI

Özenle seçilmis malzemeler, çoklu devre karti katmanlari ve korumalar, GAMING anakartlarimizda en iyi devre korumasini garanti ediyor.
guard-pro-esd.png

ESD KORUMASI

Tüm giriş-çıkışlar, elektrostatik deşarja karşı koruma altına alınmıştır.
guard-pro-emi.png

EMI KORUMASI

Tüm MSI anakartlar, ABD Federal Iletişim Komisyonu (FCC) tarafından belirlenmiş yönergelere uyumludur ve elektromanyetik girişim etkilerine karşı koruma altındadır.

Gibi korumalar mevcuttur H110M PRO-VD üzerinde.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı