Gaming gen TR bilgisayar fan ve LED'ler çalışmıyor

Hocam bir de o bağlantılar arasından PSU'dan gelen hangisi işaretleyebilir misin üstünde Power yazan olduğunu varsayıyorum.

Molex hocam arkadaşın fanlarının bağlantısı 3-4 pin falan değil.
Hocam kablolar biraz karışık ya sabitledikleri için anlayamadım fakat bu power yazan kırmızı kablonun arkasında iki ince kablo gidiyor

Hocam bir de ben bir tane bilgisayarcı ile görüştüm resimleri gösterdim bütün fanların aynı anda bozulma ihtimali çok düşük kablolamada hata olmalı dedi sizce göstersem mi yarın götürüp

Hocam bir de ben bir tane bilgisayarcı ile görüştüm resimleri gösterdim bütün fanların aynı anda bozulma ihtimali çok düşük kablolamada hata olmalı dedi sizce göstersem mi yarın götürüp.

Bozulma büyük ihtimalle yoktur hocam yanlış kablolama olabilir bozulma varsa bile hepsinde olduğunu sanmıyorum.

Bilgisayarcıdan fiyat almışsındır umarım 50 TL (hadi yerine göre 100 TL olsun)den fazla vermeni tavsiye etmem basit bir kablolama sonuçta.

kablonun ucunda molex mi var, 3 pinlik bir giriş mi? Mümkünse kablo ucunun da bir resmini atarsanız güzel olur.
Hocam böyle içi

Bozulma büyük ihtimalle yoktur hocam yanlış kablolama olabilir bozulma varsa bile hepsinde olduğunu sanmıyorum.

Bilgisayarcıdan fiyat almışsındır umarım 50 TL (hadi yerine göre 100 TL olsun)den fazla vermeni tavsiye etmem basit bir kablolama sonuçta.
Hocam daha yeni aldım ya ilk defa düzgün bir bilgisayarım oldu diye sevinirken böyle olunca canım çok sıkıldı. Büyük bir sorun yok ama dimi hocam ? Gaming gen tr ile iletişime geçmek çok zor çünkü hocam geri göndermeyi de istemiyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20230509_165734.jpg
    IMG_20230509_165734.jpg
    56,1 KB · Görüntüleme: 26
Hocam böyle içi.

3 metalli Molex'i de ilk burada gördüm benim bildiğim bunlarda 4 tane metal parça olması lazım içinde.

Umarım parçası eksik değildir ve bu şekilde çalışıyordur.

Hocam son olarak aklıma PSU'dan gelen Molex'i başka Molex ile değiştirmek geliyor PSU da tek Molex yoktur herhalde kasanın alt kısmına bakarsanız orada olması lazım.

Şimdi PSU nuza baktım 80+ Pro'larda 2. Molex varmış kasanın alt tarafında falan olması lazım PSU'dan gelen Molex'i ikinci kablo ile değişmeyi denersen iyi olabilir.

1683649361255.png

Hocam daha yeni aldım ya ilk defa düzgün bir bilgisayarım oldu diye sevinirken böyle olunca canım çok sıkıldı. Büyük bir sorun yok ama dimi hocam ? Gaming gen tr ile iletişime geçmek çok zor çünkü hocam geri göndermeyi de istemiyorum
Dostum üzülme, illa bir çözümü bulunur. Ben de çok üzülmüştüm ama 1 ay kadar araştırdıktan sonra çözdüm ama inşallah seninkini burada çözebiliriz. Bu konu hakkında bilgili çok kişi yok maalesef.

3 metalli Molex'i de ilk burada gördüm benim bildiğim bunlarda 4 tane metal parça olması lazım içinde.

Hocam olabiliyor benim egzos fan 2 molexli.

Hocam son olarak aklıma PSU'dan gelen Molex'i başka Molex ile değiştirmek geliyor PSU da tek Molex yoktur herhalde kasanın alt kısmına bakarsanız orada olması lazım.

Şimdi PSU nuza baktım 80+ Pro'larda 2. Molex varmış kasanın alt tarafında falan olması lazım PSU'dan gelen Molex'i ikinci kablo ile değişmeyi denersen iyi olabilir.

Eki Görüntüle 1772804
Hocam o kısımı ben de sordum 3 tane olması sıkıntı değil dedi bilgisayarcı fakat bu alt kısmı açıp 2. Molexle değiştirmeyi falan bilmiyorum

Dostum üzülme, illa bir çözümü bulunur. Ben de çok üzülmüştüm ama 1 ay kadar araştırdıktan sonra çözdüm ama inşallah seninkini burada çözebiliriz. Bu konu hakkında bilgili çok kişi yok maalesef.

Hocam olabiliyor benim egzos fan 2 molexli.
Yarın erkenden Bilgisayarcıya göstermeyi düşünüyorum hocam umarım basit bir kablolama hatasıdır :(

Yarın erkenden bilgisayarcıya göstermeyi düşünüyorum hocam umarım basit bir kablolama hatasıdır :(

Son durumdan haberdar et hocam sana da yardımcı olamadım kusura bakma keşke kasaya oturup ben elimle bakabilsem de mümkün değil işte.

Hocam daha yeni aldım ya ilk defa düzgün bir bilgisayarım oldu diye sevinirken böyle olunca canım çok sıkıldı. Büyük bir sorun yok ama değil mi hocam?

Üzülme hocam sorun değil kablolamayla ilgili sorun. Sistem zaten çalışıyormuş söylediğine göre bu akşam otur oyunlarını vs yükle işlemci fanı çalışıyorsa sıkıntı olmaz.

Biraz daha sıcak çalışır sadece.

Hocam o kısımı ben de sordum 3 tane olması sıkıntı değil dedi bilgisayarcı fakat bu alt kısmı açıp 2. Molex'le değiştirmeyi falan bilmiyorum.

Zor bir iş değil hocam aslında lego gibi tak sök parçalar bunlar ama uğraşmak istemiyorsanız anlarım.

Geri
Yukarı