Çözüldü Gaming.gen.tr İle Yaşadığım Sorunlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

etretresjun

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Size son günlerde bir online alışveriş sitesinden yaşadığım problemle alakalı yazmaktayım. Firmanın adı Gaming.Gen.Tr ( BETA OYUN TEKNOLOJİ A.Ş).

Sitelerinden 8 Ocak 2023 tarihinde kulaküstü kulaklık satın aldım. Ürünü Salı günü yani 10 Ocak.2023 tarihinde 17:10 Yurtiçi Kargo ile teslim aldım. Ancak kulaklığı beğenmedim ve beklediğim gibi bir ürün bulamadım ve kulaklıkta herhangi bir sorun bulunmamakta. Ürünü iade etmek istediğimi ve Cayma Hakkımı kullanmak istediğimi kendilerine 12 Ocak Tarihinde bildirdim. Daha sonra 12 Ocak Tarihinde ürünü yurtiçi kargo ile kendilerine ilettim. 16,17, ve 18 Ocak tarihlerinde sürekli kendilerini aradım kontrol etmek için ve bu 3 gün boyunca ürünün incelendiğini öğrendim. Bugün itibariyle yani 18 Ocak, teknik servisten red aldığını daha sonra yönetim ekibine yönlendirildiğini ve oradan da red aldığını öğrendim.

Üründe herhangi bir arıza olmamasına rağmen iade alamayacaklarını ve ürünün hijyen ürünü olduğu için kabul edemeyeceklerini bu yüzden ürünü tekrar bana yollayacaklarını söylediler. Bende kendilerine ürünü teslim almayacağımı ve bu ürünü iade edeceğimi cayma hakkımı kullanmak istediğimi söylediğimi tekrar bildirdim (THH'yi arayarak böyle yapmam gerektiği söylendi) ancak bir çözüme kavuşamadı hala. Bu süre zarfında gerek şikayetvar.com adresine gerek ise THH'ye başvurdum.

Şikayetvar.com adresindeki konu : İlgili Şikayet Konum

THH Başvurumu yaptım.

Ürünü iade etmek istediğime dair mailim mevcut.

Ürünü iade etmek istediğime dair ve cayma hakkımı kullanmak istediğime dair diğer kanıtımda var.

Ürünü sitelerinden satın aldığıma dair kanıtım mevcut.

İlgili ürünle alakalı Faturamda mevcut.

Ürünü onlara geri gönderdiğime dair kanıtım mevcut.

İade etmek için kargoya verdiğime ve gönderdiğim ürünü teslim aldıklarına dair kanıtım mevcut.

Adem Helvacı ile iletişime de geçtim.

Not olarak söylemek istediğim bir şey var, Daha önce sanırım 6-7 ay önce başka bir firmadan aldığım kulaküstü kulaklığı çok rahat iade etmiştim. Ancak bu firma iade konusunda 6502 nolu yasal hakkımdan beni mahrum bırakıyor anlamıyorum...

Şimdiden ilginiz alakanız için teşekkür ederim. Gerçekten mağdur olmak istemiyorum. Sizlerden destek beklemekteyim ilgili görüntüleri buraya eklemek istemedim ancak dilerseniz şikayetvar.com'da bir kısmını sansürlü bir şekilde görebilirsiniz.

Saygılarımla,

Satıcıları savunmuyorum ama alacağınız ürün hakkında da iyi araştırmanız lazım. Beğenene kadar iade mi edeceksiniz?
Diğer bir konu paramız değersiz. 1000 TL dediğiniz şey 50$.. Dışardaki adamın 2 kahve parası, yani bu üründen bir mucize bekleyemezsiniz.
Arızayı anlarım ama beğenmedim olayı cidden biraz alıcıya kalmış. Ben 3 ay takla atıyorum elektronik bir cihaz almadan önce.

Hocam sorun şu. Ürününün kutusunu açtıgın anda iade olmaz diyor adam. Diyelim bozuk gelmedi ama beğenmedim nasıl iade edicem.
Hocam beğenmezseniz maalesef , iade edemiyorsunuz. Eğer bu amazon.com.tr gibi bir siteden almış olsaydınız , rahatça beğenmeseniz bile iade edebiliyordunuz. Ürün incelemesi bu video da mevcut :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Size kulaklık önerisi yapabilirim , ürünü isterseniz iade edin.

Destek vermek isteyen arkadaşların desteklerini bekliyorum. 🙂
Hocam hijyen ürünleri çok sıkıntı çıkarıyor.. İşte bu siteler hiç bir şey yapmıyor , iade almıyor. Bunun yüzünden yüzlerce kişi THH'de uğraşıyor.

Son yasal düzenlemelerden sonra keyfi cayma hakkı kullanımı kaldırıldı. Sadece ayıplı kusurlu ürünlerde hak talebinde bulunabiliniyor.
Hocam yakınlarda teknoloji mağazası yok. İlçede yaşıyorum. Deneyip alacak yer yok. Nasıl ürünü denemeden iade edemiyoruz.

Hocam beğenmezseniz maalesef , iade edemiyorsunuz. Eğer bu amazon.com.tr gibi bir siteden almış olsaydınız , rahatça beğenmeseniz bile iade edebiliyordunuz. Ürün incelemesi bu video da mevcut :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Size kulaklık önerisi yapabilirim , ürünü isterseniz iade edin.

Hocam hijyen ürünleri çok sıkıntı çıkarıyor.. İşte bu siteler hiç bir şey yapmıyor , iade almıyor. Bunun yüzünden yüzlerce kişi THH'de uğraşıyor.
Hocam o zaman çok fazla oyun oynayan youtubede muzik dinleyen ve video izleyen birisiyim. 400tl bandında önerebilirmisiniz

Herkese tekrar teşekkürler. Ben daha önce mediamarktan aldığım kulaklıkları çok rahat bir şekilde iade etmiştim not olarak eklemiştim ancak sanırım bazı arkadaşlar gözden kaçırmış. Ben hakkımı savunacağım ürünü kullanmadan ürünün nasıl bir performans vereceğini bilemem sonuçta tüketiciler olarak birbirimize destek verirsek başarabiliriz.
Keşke dediğiniz gibi olsa. Bizim ülkede tüketici en çok silkilenen taraf. :) Özellikle Türk bürokratik hantallığıyla birleşince tüm Technopat da toplanıp bağırıp çağırsa pek etki etmez.

Hocam yakınlarda teknoloji mağazası yok. İlçede yaşıyorum. Deneyip alacak yer yok. Nasıl ürünü denemeden iade edemiyoruz.

Hocam o zaman çok fazla oyun oynayan youtubede muzik dinleyen ve video izleyen birisiyim. 400tl bandında önerebilirmisiniz
Hocam yeni konu açar mısınız? Beni de konu da etiketleyin. Yoksa ikimizde uyarı alırız :)

Keşke dediğiniz gibi olsa. Bizim ülkede tüketici en çok silkilenen taraf. :) Özellikle Türk bürokratik hantallığıyla birleşince tüm Technopat da toplanıp bağırıp çağırsa pek etki etmez.
Hocam ben elimden geleni yapacağım daha sonra pişman olmamak için hem diğer arkadaşlarda bilgilensin.

Arkadaşım ama her ürünü de deneyemezsin, yani öyle bir dünya yok. Kim size bunun normal olduğunu söyledi ki?

Ürün vardır, araştırırsın, okursun, sorarsın, dersin ki tamam bu uygun alırsın. Bu domates değil ki, paketl, teknolojik ürün.

Yine dediğim gibi alacağınız şey 360 TL, 18$ eder. Adam bu paraya Starbox da kahve zor alıyor. Yani çok da kaliteli bir kulaklık olmayacak. Buna hazır olarak almalısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı