Hepsiburada'dan aldığım ekran kartı ile ilgili teknik servis sürecinde yaşadığım sorunlar

207729

Hectopat
Herkese merhaba, başımdan geçen ve hala devam eden Hepsiburada'nın yaptığı işgüzarlıktan bahsetmek istiyorum.

Bugün benzer bir konuyla karşılaşınca ben de kendi yaşadığım sorun hakkında bilgilendirme yapmak istedim. Hepsiburada'dan aldığım MSI marka ekran kartında çok rahatsız edici bir şekilde Coil Whine problemi vardı. Parçaları tek tek indirimden aldığım için kontrol edememiştim ve tüm sistemi bitirdiğimde 14 günlük iade süresini geçeli yaklaşık 10 gün olmuştu. Teknik serviste değişim olur belki diyerek şansımı denemek istedim ve ürünü Hepsiburada'ya gönderdim. 20. iş gününde ürün Hepsiburada'nın bildirim ekranında onarılarak gönderildi olarak işaretlendi. Bunu üstüne müşteri hizmetlerini aradım ve kargo bilgileri istedim. Müşteri hizmetleri görüntüleyemediklerini belirtti ve 3 gün boyunca müşteri hizmetleriyle bu sorunu yaşadım. Bunun üstüne kendim bu ürünün distribütör firmalarıyla tek tek iletişime geçtim ve ürünümün hangi servise gönderildiğini buldum. Bana ürününüz 17.09.2020 tarihinde elimize ulaşmış ve 20.09. 2020 tarihinde Hepsiburada'ya değişim raporu verilmiştir dendi. Bunu duyunca beynimden vurulmuşa döndüm ve Hepsiburada müşteri hizmetleriyle tekrar iletişime geçtim. Benden özür dilediler ürünün stoklarında olmadığını o yüzden böyle bir yol izlendiğini, artık stoklarında olduğunu ve 24 saat içinde benimle iletişime geçilip ürünümün gönderileceğini söylediler. O gün bu şekilde bitti. Ertesi gün bana bir dönüş yapılmadı ve tekrardan aradım. Bu sefer de türlü türlü özürler ve işlemin hızlandırıldığı bilgisini aldım ve telefonu kapattım. Ondan sonraki gün de çeşit çeşit özürler aldım yetkili kişiye mail atıldığı bilgisini aldım ve telefonu kapattım. Son 5 gündür bu süreç bu şekilde devam ediyor. Bugün aradığım da yine özürlerle karşılaştım ve her gün dedikleri gibi benimle iletişime geçileceğini söylediler. Şunu tekrardan belirtmek istiyorum. Ürünün 20.09. 2020 tarihinde değişim onayı verilmiş ve yasal teknik servis süresi de 08.10.2020 tarihinde sona erdi. Bütün çabalarıma rağmen herhangi yetkili bir kişiyle görüşemiyorum. Müşteri hizmetleriyle yaptığımda aldığım tek cevap ise yetkili birime mail atıldığı ve gün içerisinde bana dönüş yapılacağı oluyor. Ne bir bilgi alabiliyorum ne de başka bir şey.

Hakem heyetine başvur 1-2 güne gönderiyor kalpazanlar. Tost makinesi aldım, kargoyu ben almadan teslim düşülmüş. Kimin aldığı da belli değil. Aradım, yine türlü türlü özürler. Hakem heyetine başvurdum, 2 gün sonra başka bir kargo firması ile gönderdiler aynı ürünü. Yasal haklarını kullan, acıma bunlara.

Kargoya verdiğin ve sistemde ürün ile ilgili durumunu belirttiğin tarih belirli. Hakkın yanmaz.
Bir ara Hepsiburada'da 15 gün dolmadan cayma hakkımı kullanmak istedim. İlgili kargo kodunu 25. gün verdiler. Kendilerine zamanında bildirdiğimden ve kargoya geç yollanmasının sebebi kendiler olduğu için cayma hakkımı sorunsuz kullandım. Beni de kanser etmişlerdi senin gibi. Biz size döneriz diye. Yoğunluk ve birim içinde kopukluklar olabiliyor.

Ürün ellerine ulaştığı andan itibaren 20 iş günü içinde size sorunu çözülüp geri kargolanmadığı takdirde faturadaki tutarı aide alabilir ya da o ürünü artık istemediğinizi belirtip yenisini talep ediyorum diyebilirsiniz. İnternetten alınan ve garantisi olan bütün ürünlerde geçerlidir.

Az önce mail olarak bu geldi. Dalga geçiyorlar sanırım. Bunun ne olduğunu sorduğum da müşteri hizmetleri ekranında ürünün değişim onayı verildiğini ve yenisinin gönderileceğini söyledi.

Dosya Ekleri

• Inked12_LI.jpg
    Inked12_LI.jpg
    33,7 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:

Geri
Yukarı