Gaming.gen.tr sistemi 3 iş günü içinde kargoya vermedi

Adamlar siparisleri siraya atiyor. Urunun testi 1 hafta surmuyor. Muhtemelen urunun toplanma asamasina gecmesi 2-3 gun, test asamasina gecmesi 2-3 gun suruyor. 1 hafta boyunca test yapmiyorlar. Bilmeden de kutusu acilmis teshirli urun kullaniyorlar damgasi yapistirmak baya garip olmus.
müşteri kargoyu karşılıyorsa kutusu açılmamış ürün göndermedeki sıkıntı ne peki? hazır sistem satan bazı sitelerde çok rahat sipariş verirken bile montaj hizmeti istememe seçeneği oluyor.

müşteri kargoyu karşılıyorsa kutusu açılmamış ürün göndermedeki sıkıntı ne peki? hazır sistem satan bazı sitelerde çok rahat sipariş verirken bile montaj hizmeti istememe seçeneği oluyor.
Arka odada madencilik yapıyorlar sipariş geldikçe iteliyorlar. Senin gibi bir bilgisayar dahisi gelen ürünün ikinci el olup olmadığını anlar zaten niye sorun yaptın ki.

Iki nedeni olabilir. Birincisi musteri memnuniyetini artirmak icin kendileri test edip, bakip sistemi ayarlayip oyle yolluyordur. Ikincisi ise bunlar hazir sistemler. Yani kullanici parca parca sepete ekleme yapmiyor. Dolayisiyla o hazir sistemleri olusturanlarin da bir marka degeri var. Kullanicilarin yasayacagi olasi bir hatayi en aza indirmek ve maduriyet oranini azaltmak istiyor olabilirler. O adamlar bu sistemle calisiyorsa sen niye bu sistemle calisiyorsun o zaman kutusu acilmis teshir urunu satiyorsun diyemezsiniz.

Iki nedeni olabilir. Birincisi musteri memnuniyetini artirmak icin kendileri test edip, bakip sistemi ayarlayip oyle yolluyordur. Ikincisi ise bunlar hazir sistemler. Yani kullanici parca parca sepete ekleme yapmiyor. Dolayisiyla o hazir sistemleri olusturanlarin da bir marka degeri var. Kullanicilarin yasayacagi olasi bir hatayi en aza indirmek ve maduriyet oranini azaltmak istiyor olabilirler. O adamlar bu sistemle calisiyorsa sen niye bu sistemle calisiyorsun o zaman kutusu acilmis teshir urunu satiyorsun diyemezsiniz.
Şimdi müşteri memnuniyetini arttırmak için önce bilgi sahibi olmak lazım. 11000tl bir sisteme pcie 3.0 özelliştirmede 2k + fiyata sahip pcie 4.0 ssd seçeneği sunarken 25k sisteme bu seçeneği sunmuyorlar. gt301 kasaya asus tuf gaming 6800 ekran kartının sığmaması söz konusuyken bunları müşteriye rahatlıkla gönderebiliyorlar. asus b550m-k gibi kimsemin yüzüne bakmayacağı bir anakartı 30k + bir sisteme tek seçenek olarak koyabiliyorlar. hı bunu bilerek yada bilmeyerek yapabilirler mi? elbette ki yapabilirler. fakat şu var kasaya hdd montajı yapabilen birisi dahi böyle çıkıp biz işi biliyoruz diye hazır kasa sistem satan firmalardan sipariş vermez. sipariş verenler vardır tabi onlarda onlara yetiyordur. hazır kasa alıp power tuşuna bastığında açılmamasından şikayet eden sayısız insan var, mavi ekran hatası alanlar, sistem takılınca resetlemek zorunda kalanlar.. ben ilkk topladığım pc de bile böyle sorunlarla karşılaşmadım.. 50tane kasa topladım , kargoyu ben karşılyacağım, sizi bir daha rahatsız etmeyeceğim diyen bir kişiye parçaları yollarsın bu kadar basit. yollamıyorsan ben şüphe ederim.

Son düzenleme:
Şimdi müşteri memnuniyetini arttırmak için önce bilgi sahibi olmak lazım. 11000tl bir sisteme pcie 3.0 özelliştirmede 2k + fiyata sahip pcie 4.0 ssd seçeneği sunarken 25k sisteme bu seçeneği sunmuyorlar. gt301 kasaya asus tuf gaming 6800 ekran kartının sığmaması söz konusuyken bunları müşteriye rahatlıkla gönderebiliyorlar. asus b550m-k gibi kimsemin yüzüne bakmayacağı bir anakartı 30k + bir sisteme tek seçenek olarak koyabiliyorlar. hı bunu bilerek yada bilmeyerek yapabilirler mi? elbette ki yapabilirler. fakat şu var kasaya hdd montajı yapabilen birisi dahi böyle çıkıp biz işi biliyoruz diye hazır kasa sistem satan firmalardan sipariş vermez. sipariş verenler vardır tabi onlarda onlara yetiyordur.

Ozellestirme kismindaki dar secenekler hemen hemen tum hazir sistem toplayan sitelerde mevcut. Sisteme gore de degisiyor. Tam olarak nedenini bilmiyorum ama Gaming.gen'e ozel degil yani bu. Belki de o hazir sistemi olusturan kisi fazla ozellestirme yapilmasini istemiyordur. Neticede ozellestirme oldukca farkli parcadan sorun cikma ihtimali daha yuksek ve bu durumda o hazir sistemi kuran kisi sorulara cevap veremeyebilir. Bazi YouTuberlar o kasanin videosunu cekiyor cunku. Kasaya sigmayacak ekran kartini o kasaya takmazlar kaldi ki GT301 kucuk bir kasa degil.

Anlamadığımdan soruyorum neden bu firmayı bu kadar savunuyorsunuz ? Sonuçta firma size bir hizmet sunuyor ve bu hizmet gecikince size verileceği hizmet geç sunulmuş oluyor. Eğer bu tür olaylarda sürekli firmalara destek verirseniz tepenize daha fazla çıkarlar ve bu tür sorunlar asla çözülmez.

Anlamadığımdan soruyorum neden bu firmayı bu kadar savunuyorsunuz ? Sonuçta firma size bir hizmet sunuyor ve bu hizmet gecikince size verileceği hizmet geç sunulmuş oluyor. Eğer bu tür olaylarda sürekli firmalara destek verirseniz tepenize daha fazla çıkarlar ve bu tür sorunlar asla çözülmez.
Benzetilen firmadan dolayı sinirlendik, istanbulbilişim. Ve karalama çabasından. Bunları başka bir site için söylese aynı tepkiyi verirdim ki forumca kullanılan bilindik ve güvenilir bir firma.

Merhaba,

28 ve 29 Ekim 2022 tarihinde www.gaming.gen.tr adlı web sitesinden "mesut cevık-MC5" isimli hazır sistemden 2 adet sipariş verdim. Pazartesi günü firmaya canlı destek üzerinden kargo çıkışının ne zaman yapılacağını sordum. Yoğunluktan dolayı hazır sistemlerin kargolanması 3 iş gününe kadar uzayabiliyormuş. Bu bilgiye sipariş vermeden önce erişebileceği için herhangi bir şey demedim teşekkür ettim. 1 Kasım tarihinde yani 2. iş gününde kargonun bugün veya yarın verilip verilmeyeceğini sorduğumda en erken 3 Kasım'da kargoya verileceği bildirildi, oysa maksimum kargoya verilme süresini 3 iş günü olarak defalarca belirtmişlerdi. Daha ilginç yanı ise beni kandırmaya çalıştıklarında ortaya çıktı, 2 Kasım tarihinde tekrar canlı desteğe bağlanıp bugün taahhüt edilen kargoya verilme süresinin son günü olduğunu belirtip kargoya verilmeyeceği takdirde yaşadığım durumu diğer insanlara anlatacağımı ve en azından böyle bir sorun yaşayacaklarını bilmeleri gerektiğini söyledim. Canlı destek personeli yarım saat beklettikten sonra siparişin kesinlikle bugün kargoya verileceğini söyledi.
İçim rahatladı, ancak saat 17:30 civarında sipariş hala paketlendi aşamasında gözüküyordu. Ve tekrar canlı desteğe bağlanıp kargoya verilip verilmediğini sordum, bu sefer aldığım. Yanıt ise şu şekilde oldu "kargoya iletildi ancak irsaliyeniz yarın kesilebilir" ben de "madem kargoya verildi kargo çıkış tarihi olarak bugün gözükecek sistemde değil mi?" diye sordum ve aldığım yanıt "hayır yarın barkod oluşturulacak" oldu :) kısacası firma nabıza göre şerbet verip 3 iş gününü geçirerek 28 Ekim'de siparişini verdiğim sistemi bırakın bana ulaştırmayı hala kargoya dahi vermedi... Sipariş verirken çok dikkatli olun 2. İstanbul bilişim durumu yaşanabilir. Yalan söyleyen canlı destek personeli aklımı daha da karıştırdı açıkçası. Vakti olmayanlar için özet geçmek istiyorum:

Firma maksimum 3 iş gününde siparişiniz kargoya verilir şeklinde bir söylemde bulunuyor. 3 iş günü geçmesine rağmen siparişimi kargoya vermiyor ve kargoya verildi şeklinde yalan söylüyor.
Merhaba ben ayın 25inde sipariş verdim. 11 gündür bekliyorum. Son 5 gündür çeşitli bahanelerle geçti. Bugün sabah aradığımda size dönüş yapılacak denildi. Sonra dedilerki anakart arızalı pazartesi göndereceğiz dediler. Oyalıyorlar sürekli :/ benim konum Gaming.gen TR ürünü göndermiyor

Hocam cumartesi verdi mi? Ben cuma gecesi sipariş verdim cumartesi kargoya verilmedi. İnşallah yarın verilirde içimde kalmaz.

Verdiler mi hocam? yoğunluk yoğunluk diyorlarda şimdi içim bi kötü oldu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı