Gaming.gen.tr'den ASUS VG27AQZ monitörde ölü piksel çıktı ve değişim yapmıyorlar

kadirwellick

Kilopat
Daha fazla  
1 hafta önce Gaming.gen.tr'den ASUS VG27AQZ model bir monitörü 7.199 TL fiyatla aldım. 2 gün içerisinde monitör evime teslim edildi akşamında fişe takıp açtığımda monitörde ölü piksel olduğunu gördüm ve ardından kutusuna koyup elden mağazaya iadesini sağladım. Bana sıfır olarak yeni bir ürün veremeyeceklerini, ürünü ASUS'a yolladıklarını ve değişim-iade işlemlerini ASUS'un onarım ekibinin gözden geçirmesiyle gerçekleştireceklerini söylediler. Madem öyle paramı iade edin derken ürünün fiyatına tekrar baktım ve fiyatı 8.969 TL olmuş. Ürünü cayma hakkımı kullanıp iade alamıyorum çünkü ürünün fiyatı yaklaşık 1.800 lira artmış, ASUS'u arayıp sorduğumda üründe sadece bir ölü piksel olduğu için de ASUS bu üründe değişim-onarım yapmayacağını 3-5 ölü pikselde değişim- onarım yapacaklarını söylediler. Elim kolum bağlı ne yapacağımı bilmiyorum. Şikayetvar'da şikayet oluşturacağım, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmayı düşünüyorum ancak yardımınızı bekliyorum burada gerçekten ne yapmam gerekiyor? Her tüketici gibi aldığım ürünün sıfır ve kusursuz olmasını bekliyorum ancak mağdur ediliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230427_221749.jpg
    IMG_20230427_221749.jpg
    70,1 KB · Görüntüleme: 156
  • IMG_20230427_221853.jpg
    IMG_20230427_221853.jpg
    92,9 KB · Görüntüleme: 148
  • IMG_20230427_221736.jpg
    IMG_20230427_221736.jpg
    74,7 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleyen: Moderatör:
Tüketici Hakem Heyeti'ne başvururken sabırlı olursanız, geçici süreçte güzel bir sonuç elde etme şansınız yüksek olabilir. Ancak, firma değişim yerine ücret iadesi yaparak fiyat farkını telafi etmeyebilir.

Yeri kötü olmasa öyle kullanın derdim fakat yeri berbat. THH'ye başvurmaktan başka çare yok gibi.
Gerçekten rahatsız edecek şekilde bir ölü piksel var.

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvururken sabırlı olursanız, geçici süreçte güzel bir sonuç elde etme şansınız yüksek olabilir. Ancak, firma değişim yerine ücret iadesi yaparak fiyat farkını telafi etmeyebilir.
Şu anda zaten para iadesini 7.199 üzerinden yapıyorlar. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduğumda ürünün sıfırını mı almaya hak kazanırım yoksa yine 7.199 Lira para iadesi mi? İkinci seçenekse eğer boşuna uğraşmış olacağım. Ek olarak, THH'de başvurum ne kadar sürede sonuçlanır?

Gerçekten rahatsız edecek şekilde bir ölü piksel var.

Şu anda zaten para iadesini 7.199 üzerinden yapıyorlar. Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurduğumda ürünün sıfırını mı almaya hak kazanırım yoksa yine 7.199 Lira para iadesi mi? İkinci seçenekse eğer boşuna uğraşmış olacağım. Ek olarak, THH'de başvurum ne kadar sürede sonuçlanır?
Ürünün muadili, yoksa misli ile değiştirilmesini istediğinizi söyleyin başvururken. O zaman iadeyle kurtulamıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı