Gaming laptop 10-15 derece soğutma işlemi

KokoPops

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba bu işlemi Asus TUF A15 model üzerinden yapılmıştır .

ISINMA SORUNU
Armoury üzerinden Turbo mod.
1661892314168.png

Güç seçenekleri değiştirilmemiş Turbo mod.
1661892465172.png

Test

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm

Armoury üzerinden Turbo moda dokunmuyoruz.
Güç seçenekleri kısmına gelip yeni bir güç planı oluşturuyoruz.

1661892829210.png

Gelişmiş seçeneklerine geliyoruz.
1661892887024.png

İşlemci güç yönetimi altında İşlemci Performansını Artırma Modunu devre dışı bırakıyoruz.
1661892986996.png

1661893002811.png

Sonra alt kısımlarda Değiştirilebilir Dinamik Grafikler Sekmesinden güç tasarrufuna alıyoruz.
1661893084637.png

Uygula tamam diyip çıkıyoruz ve artık işlemcimiz kendisini zorlamayacak ve turbo modda olsak bile dengeli çalışacaktır ben bu şekilde 15 derece işlemcide 5 derece ekran kartında düşüş yaşadım bunun sağlıklı olup olmadığını tam olarak size söyleyemem ama tamamen güç modundan yapıyoruz bir zararı olacağını hiç düşünmüyorum yine de bilir kişi yorumlarını beklerim.

Isınma sorunu çözüldükten sonra aynı ortam aynı oyun testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci gücünün yarısını çöpe atmışsınız ama yine de bir çözümdür evet.

Aslında 95 dereceyi görünce kendi 3900 MHz'ye çekip 84-85 derecelerde takılıyordu ama ben direkt 3100'e düşürüp rahatlamayı seçtim zaten FPS farkı pek olmuyor.
Valorant gibi işlemci seven bir oyuna gir, Açık kapalı testi yap farkı görürsün.

Bilgisayarının alt havalandırma ızgaraları açıksa, köşelerden bilgisayarın altını yükselterek daha rahat hava almasını sağlayabilir ve bir de bunu undervolt ile desteklersen performans kaybı olmadan 5-10 derecelik gerçek sıcaklık düşüşünü o zaman hissedebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı