HP Pavilion Gaming laptop 15-EC2023NT laptop oyun sırasında 95 derece oluyor

Osirisssss

Hectopat
Daha fazla  
Laptopumda ısınma problemleri olmaya başladı özellikle RDR2 gibi oyunlarda 95 derecelerde çalışıyor işlemcim. Cihazımın garantisi hala devam etmekte. Servise göndersem termal macun ve temizlik bakımını yaparlar mı?

Laptopumda ısınma problemleri olmaya başladı özellikle RDR2 gibi oyunlarda 95 derecelerde çalışıyor işlemcim. Cihazımın garantisi hala devam etmekte. Servise göndersem termal macun ve temizlik bakımını yaparlar mı?
Hocam fan temizliği, termal macun yenilemesi ve güzel bir laptop soğutucusu ile bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer yazılımsal olarak yapmak istediğiniz bişey varsa işlemci turbo boost kapatın.

Laptopların 10'da en az 8'i bu sıcaklıklarda çalışıyor oyunlarda. Performans kaybı yaşamıyorsanız bir problem yok.

Hocam fan temizliği, termal macun yenilemesi ve güzel bir laptop soğutucusu ile bu sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Eğer yazılımsal olarak yapmak istediğiniz bir şey varsa işlemci Turbo Boost kapatın.

Şu soğutucuyu aldım bir nebze rahatladı, boşta 68-70 derecelerden 55'lere düştü fakat yükte sıcaklıklar yine fazla. Laptopun alt ızgaraları tozlu gözüküyor açıp temizlesem garanti dışı kalır mı? Veya garantiye göndersem cihazımın termal macun yenilenmesini ve fan temizliğini yapıp geri yolalarlar mı onu merak ediyorum.

İşlemci turbo boost kapatın.
Nereden kapatabilirim hiç bilmiyorum. Önerebileceğiniz bir rehber var mı ?

Şu soğutucuyu aldım bir nebze rahatladı, boşta 68-70 derecelerden 55'lere düştü fakat yükte sıcaklıklar yine fazla. Laptopun alt ızgaraları tozlu gözüküyor açıp temizlesem garanti dışı kalır mı? Veya garantiye göndersem cihazımın termal macun yenilenmesini ve fan temizliğini yapıp geri yolalarlar mı onu merak ediyorum.

Nereden kapatabilirim hiç bilmiyorum. Önerebileceğiniz bir rehber var mı ?
Buradan izleyebilirsiniz hocam. Eğer yardımcı olduysam çözümümü çözüldü olarak raporlarsanız mutlu olurum.

95 derece bir laptop için bile fazla hocam. Oyunlarda 85'i geçerse çok büyük sıkıntı.

Bence yanlisin var 85'u gecerse buyuk sıkıntı diye bise yok bazi islemciler 100'e kadar sorun olmuyor bende Dell Gaming G15 amdryzn 5600h var oyunlarda sabit 93 isiya kadar cikiyor mesela benim islemcime zarar vermiyor çünkü 100'e kadar çıkabildiği yazıyor.

Geri
Yukarı