Gaming laptop için hangi kriterler dikkate alınmalı?

ysfc54

Kilopat
Daha fazla  
Gaming laptop alırken kriterler arasında neler öncelikli olmalı?
1) 16 GB RAM'ler arasında bellek hızı 4800 olan, 3200 olana kesinlikle tercih edilmeli mi?
2) Cache'nin 16 olması, 12 MB olmasına göre kesinlikle daha mı iyidir?
3) MUX Switch olmazsa olmaz mıdır? MUX Switch'in olması diğer özelliklerden ödün vermeye değer mi?
4) RTX 3050 ve RTX 4050 arasında seçim yaparken marka önemli midir? Yani Monster / Excalibur'daki 4050 mi, yoksa MSI / ASUS / Acer'daki 3050 mi tercih edilmelidir?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam kasa toplasanız iyi olur öneri yapayım bütçenizi bilmiyorum fakat rtx 2060 amd ryzen 5 eğer gaming istiyosanız 16 gb ram ve 500 gb + ssd öneririm büyük boyutlu oyunlar için

Modele bağlı durumlar, bütçenize göre isteklerinize karşın en optimal seçeneği seçmeniz gerekiyor. Bütçe belirtin direkt yardımcı olayım.

Okul ve yol durumları için taşınabilir olmasını tercih ediyorum. Bütçe 25bine kadar. Ram ve depolamayı sonradan artırabilirim, o yüzden 8gb ram ve 512 GB ssd ilk etapta yeterli olur. Rtx3050'li modellere bakıyorum.
2-3 sene mevcut oyunları rahatça oynatsın istiyorum. Sonrasında RAM ve SSD eklemesi ile kullanım süresini 5-6 seneye çıkarabileceğim, en azından giriş seviyesinde oyunları oynayabileceğim bir şey arıyorum.

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...NU?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail

Bu modelin 16gb versiyonuyla arasında 2 bin lira fark var. Her ikisinde de rtx3050 ve 95watt demiş satıcı. Fiyat çok cazip geldi. MUX switch yok, bu özellik olmazsa olmaz mıdır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı