Gaming laptop için ideal sıcaklık değerleri nedir?

Zalman ZM-NS2000 17" 200mm fanlı yükseklik ayarlı notebook soğutucu stand​

Bunu kullanıyorum fakat pek ise yaramiyor. Sadece metalik ve ayarlanabilir olmasini seviyorum.

Oyun oynarken performans modunu acmiyorum cunku ise yaradigini dusunmuyorum. Balanced da oynuyorum. Performans modunda ideal sicaklik degerlerinin ustune cikiyor biraz garip bir sekilde.

Bu soğutucu birkaç derecelik bir fark yaratıyor yani öyle mi?

Bu soğutucu birkaç derecelik bir fark yaratıyor yani öyle mi?

Soğutucu almayı dşünüyorsanız kasanın alt yapısına bakın benim alt taraf kötü hava haps oluyor soğutucu aldım 7 8 derece düştü ama alt kasası düzgün eleman alsa 2 derece düşer alacağınız soğutucu markasıda o kadar önemli değil Frisby'nin dandik soğutucusunu kullanıyorum ben 80e almıştım.

Ben RDR2 oynarken 3050 Ti ekran kartı 4800H ile birliktr çalışıyor 100 dereceyi görüyorum bu sıkıntı yaratır mı yoksa normal bir durum mu?

Ben RDR2 oynarken 3050 Ti ekran kartı 4800H ile birliktr çalışıyor 100 dereceyi görüyorum bu sıkıntı yaratır mı yoksa normal bir durum mu?
Kapanmıyorsa veya hatalar ile karşılaşmıyorsan kısa süreçte çok büyük sıkıntı yaratmasa da uzun süreçte işlemcinin ömrünü azaltır o sıcaklıklarla oynamak

Kapanmıyorsa veya hatalar ile karşılaşmıyorsan kısa süreçte çok büyük sıkıntı yaratmasa da uzun süreçte işlemcinin ömrünü azaltır o sıcaklıklarla oynamak.

Anladım teşekkür ederim bir de Armoury Crate'in göstermiş olduğu CPU sıcaklığı doğru mu MSI Afterburner'da görünen sıcaklıkla uyuşmuyor hangisini baz almalıyım.

Geri
Yukarı