Gaming laptop tercihi

Hocam 2.el gibi değil teşhir ürünü alacağım alırsam bu siteden değil bir tanıdıktan. Monster'ın Tulpar serisine baktım iyiler fakat ekran 17.3 biraz büyük geliyor taşımakta falan bana ekstra monitörüm var.

Ben alışmıştım. Büyük paralara 15.6inc artık standart ve eski kucuk komik gelmekte. 17.3 artık fiyatını hakketmekte.

Rog strixlerde yazilimsal sorunlar çözüldü mü? Ben de victus ile strix arasinda kaldim, ama strixte lcd ve yazilim sorunlari yasayanlari gorunce victusa yoneldim.

ROG STRIX'lerde yazilimsal sorunlar çözüldü mü? Ben de Victus ile STRIX arasında kaldım. Ama STRIX'te LCD ve yazilim sorunlari yasayanlari gorunce victusa yoneldim.

Aldıysanız memnum musunuz hocam?

Ben alışmıştım. Büyük paralara 15.6inc artık standart ve eski kucuk komik gelmekte. 17.3 artık fiyatını hakketmekte.

Tabiyi performans olarak bir korkum yok hatta daha iyi olacağını düşünüyorum konfor açısından ama haftanın 5 günü yanımda taşımam gereken bir şeyin de aşırı ağır olmasınıda istemiyorum maalesef.

Eski STRIX'te MUX yok 6800 ile yakin fiyatta ise DDR5 ve MUX'tan dolayı onu tercih edin.

MUX derken tam olarak neyi kastettiniz hocam(tek 16 RAM olması mı). Aşağıyı yukarı aynı fiyata geleceğini tahminnediyorum.

Tabiyi performans olarak bir korkum yok hatta daha iyi olacağını düşünüyorum konfor açısından ama haftanın 5 günü yanımda taşımam gereken bir şeyin de aşırı ağır olmasınıda istemiyorum maalesef.

MUX derken tam olarak neyi kastettiniz hocam(tek 16 RAM olması mı). Aşağıyı yukarı aynı fiyata geleceğini tahminnediyorum.
Henüz almadım, ay bitmeden alacagim ama. Şu an victusa sıcağım.

MUX o değil hocam dahili veya harici grafik birimini devre dışı birakip performansi veya pil ömrünü arttırmaya yarıyor, performans olarak ozellikle işlemci ağırlıklı Valorant CS:GO gibi oyunlarda etkisj var. Aynı şekilde ekran kartını devre dışı bırakıp yüksek pil ömrü almayada yarıyor.

Arkadaşlar merhaba aşağıdaki 4 model arasında kaldım. Yardımcı olursanız sevinirim önerilerede açığım ayrıca.

Intel Core i7-12700H işlemcili Victus varken diğerleri işlemci bakımından düşük kalıyor en yakın i7-12650h işlemcili TUF var ama Victus alınır.

12500h de gayet yeterli bence. Victusun 12500h 3060 modeli var.

Stoklarda olsa direk buna yonelirdim, ne zaman stoga girer bilgisi olan var mı?

MUX o değil hocam dahili veya harici grafik birimini devre dışı birakip performansi veya pil ömrünü arttırmaya yarıyor, performans olarak ozellikle işlemci ağırlıklı Valorant CS:GO gibi oyunlarda etkisj var. Aynı şekilde ekran kartını devre dışı bırakıp yüksek pil ömrü almayada yarıyor.

Anladım hocam demek istediğinizi teşekkürler artık duruma göre karar vereceğim en son STRIX ve HP arasında kaldım. STRIX daha ağır basıyor ama yukarıda bir arkadaş yazılımsal sorunlardan bahsetmiş onu duyunca bir tırstım.

Güzelmiş hocam bu bilgisayarda stoklarda yok ama dediğiniz gibi galiba.
12500h de gayet yeterli bence. Victusun 12500h 3060 modeli var.

Stoklarda olsa direk buna yonelirdim, ne zaman stoga girer bilgisi olan var mı?

Ne olduğunu açsaymış iyi olurmuş, en son GPU en fazla 115W cekebiliyordu fakat BIOS guncellemesiyle çözüldü. Onun dışında bildiğim bir sorunu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı