Gaming Laptoplar Şarjda mı Kullanılmalı?

Ben eski laptopumu ilk günden itibaren şarjda kullandım arada dışarıda çıkarıyordum ama şarjı dolum esnasında oynamadım hiç ya tamamen doluydu yada hiç oynamıyordum. 6 seneyi devirdi birkaç ay önce zamanında 800 e aldığım kıymetlimi 900 e sattım kullansam hala kullanırdım ama paraya ihtiyacım vardı. Sattığım hafta kontrol etmiştim internette gezinmeye 4- 4.5 saat oyun oynamaya 2 saat kadar dayanıyordu. Birkaç laptopu da bu konu için inceledim zamanında ben de merak etmiştim batarya sürekli doldur boşalt olan laptoplar su koyveriyordu. Benim yaptığım gibi yapanlar pek sorun çıkarmıyordu. Yani demem o ki doldur boşalt yapılmayacak ise şarjda kullanılabilir. Bu benim tecrübe dahilinde dediğim bir şey belki farketmediğim farklı etkenler vardı bilemem o yüzden herhangi bir sorumluluk üstüme almıyorum.

Arkadaşlar tartışıp durmayın. Bende de Gaming laptop var, tek yapmaniz gerken oyun oynarken veya ayni anda birkaç güç gerektiren iş yaparken şarjda kullanin (bu bir zorunluluk) yani kisacasi pil gucu ile fazla kulanmayiniz Gaming bilgisayarlari zaten gelismis bilgisayarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı