Gaming laptopta 3050 Ti ile 3060 arasında çok fark var mı?

Paradox_xeno

Hectopat
En çok 16-17k ya laptop almak istiyorum ama 3060'lı olanları almaya bütçem yetmiyor. Sizce 3050 Ti bir laptop alırsam kötü mü yapmış olurum? Aslında bütçemi telefon almak için kullanacaktım fakat laptop alsam daha iyi olacağını düşündüm. Sizce 3050 Ti olan bir laptop alınır mı? Alınır ise olabildiğince fp olarak hangi modeli önerirsiniz? Kendimi 3060 zorlamalı mıyım?

Bütçeniz 3050 Ti için yetiyorsa alınır, neden olmasın fakat kendinizi zorlayıp 3060 alabiliyorsanız mutlaka 3060 alın. 3050 Ti kesinlikle alınmaz değil. Her malın fiyatı değerini belirler. Kesin olarak maksimum bütçenizi belirleyin. Ona göre bir öneri yapalım.

Zorlayamiyorsan gerek yok, performans olarak fark fazla asıl önemi VRAM bir de. Fakat 3050 Ti da abartıldığı kadar kötü değil, bütçen çıkmıyorsa iş görür.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

10 - 15 FPS fark eder.

Videodaki oyunların hiçbirinde Ray Tracing açık değil sanırım Ray Tracing açıldığında fark artacaktır.
Ayrıca RTX 3000 serisi laptoplarda watt olayı çok önemli bilginize.

Ne demek olmuyor. Arkadaş 3050 Ti aldı ben 3060. onda düşük ayarlarda FIFA 23 oynanıyor bende Ultra.

6 yıllık eski laptopumda 840M vardı FIFA22'yi yüksek ayarlarda 720p 60FPS oynatıyordu. Grafikleri üzerinde konuşulmayan FIFA23 gibi bir oyunu 3050 Ti ultrada oynatamayacağını nasıl söylerseniz? 3050 Ti neleri ultrada oynatıyor görseniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı