Gaming Sistem Önerisi

Aman dostum sakın yapma böyle bir sisten... Öncelikle 4200 TL bütçede R9 380 2 GB ne arıyor? Kimsede çıkıp uyarmıyor. Sonra o işlemcinin çarpan kilidi kapalı iken siz Z serisi anakart koymuşsunuz, bu durum fazladan maliyet demek.

Madem gelecek için elimde upgrade yapma şansımda olsun bütçe bu yüzden 5000 TL diyorsun bütçeni 124 TL aştı fakat emin ol daha performanslı olacaktır. En son nesil İ7 6700K ve DDR4 bir sistem. Bu işlemci daha çok Render gibi işlerde kullanılıyor fakat bütçe varken almak mantıklı bence. Fakat sen istemezsen i5 6600K'da alabilirsin oyunlarda önemli bir fark olmaz fakat render vs. işlerde farkı baya hissedersin :) Ayrıca Sıvı Soğutmayı kaldırıp Fan soğutucuya geçersen GTX 980 alınabilir. Fakat aradaki fiyat farkı 980'in ekstra performansına göre çok yüksek. Yani 1080p için 970 bence yeterli tabi 2K monitör kullanıyorsan bilemiyorum.

Adsız.png

Son düzenleme:
Render yapmıycam.
Neden r9 380 ne arıyor dedin? Yoksa iyi bir kart değil mi?
Bir türlü toplayamadım sistemi kafam karışıyor :D

Öncelikle render vb. işler yapmayacaksan kesinlikle 5000 TL bir sistem toplamamalısın. 3500 TL lik bir sistem sana gani gani yetecektir. Ama illa ben sistem toplayacağım arkadaş diyorsan buyur.

Bu DDR4 sistem:
5000 TL SİSTEM TOPLAMA 2.png

Buda DDR3 sistem:
5000 TL SİSTEM TOPLAMA.png

Zaten illa 5000 olacak demiyorum ki :D 5000 tl bütçe var diyorum. Render yapmıycam sadece oyun ve internet için.
Oynadığım oyunları da söyleyeyim tekrar:
Attila Total War ve tüm total war serisi
Battlefield 3
CSGO
Smite
Europa Universalis.
Bunları oynuyorum ona göre bir sistem istiyorum. Sadece ara sıra upgrade yaparak 6 yıl kadar kullanabilmeliyim.
Şimdiden teşekkürler,cevaplarınızı bekliyorum.

@Derailleur Dostum ilk önce R9 380 bu bütçeye çok gereksiz olur. Çok daha iyi kartlar alma imkanın var. Önceki iletimde önerdiğim sistemi almanı öneririm. Eğer I7 bana fazla diyorsan işlemciyi I5 6600K yap. Seçtiğim anakart NVIDIA SLI ve AMD Crossfire destekliyen ileri düzey bir anakart. Performans seni tatmin etmediği zaman ikinci bir GTX 970 ile yola devam edersin.

@Skywalker13 Dostum öncelikle DDR3 sistemde o işlemciye daha iyi OC potansiyeli için Z yongalı ananakart almalısın. Ayrıca Kingston V300 SSD yerine para biriktirip daha iyi bir SSD alınmalı.

DDR4 sistemde ise Skylake işlemcilerde stok soğutucu çıkmaz(çıksada önemli değil sonuçta oc yapacaksın) yani işlemci soğutucusu şart.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı