Gaming Sistem Önerisi

tuncbarut

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Bilgisayarım çok eskidi ve oyun oynamak için yeni bir sistem toplayacağım. Bazı parçaları belirledim fakat bulamadıklarım hakkında size danışmak istedim. Öncelikle düşündüğüm sistemi yazayım.

Ekran kartı: MSI GTX970 Gaming GDDR5 4GB 256Bit Nvidia
İşlemci: Bunu size soracağım İntel olması şart OC yapmayacağım
RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600Mhz CL9 1.5V Dual Kit RAM
Anakart: Bunu size bırakıyorum Anakarta ayırdığım bütçe 400-500 arası ve kırmızılı siyahlı olursa daha iyi :)
Kasa: Bunu hiç düşünmedim bile bütçem 400-500 kasanın şekli güzel olmalı biraz yakışıklı olsun :)
Harddisk: 1TB almayı planlıyorum size bıraktım.
SSD: 120GB yeterli bir bilgim olmadığından size bırakıyorum.
Monitör: ASUS VS239HV IPS-LED 23'' iyimidir ?

Cevaplarsanız sevinirim Eylül ayının sonunda sistemi alacağım. Yazdıklarımdan anlayacağınız üzere görüntü konusunda biraz hassasım Kasa ve ankartta bunu dikkate alabilirseniz ne mutlu bana :)

Sitemizde bulunan Sistem Tavsiyeleri bölümünde istediğiniz bilgisayarı toplayabileceğinize eminim. Ancak biraz daha doların düşmesini bekleyin. Bende toplamak istiyorum ve beklemedeyim.

Ekran : İncehesap.com Online alışveriş mağazası isterseniz başka bir sitedende alabilirsiniz.

İşlemciye bütçe belirtmemişsiniz.

2000v3.png

H97 Gaming 3 veya 5 Anakart
i5 4590 İşlemci
Zalman z11 neo 700 watt kasa

Buarada 1 tb sabit disk fazlasıyla yetecektir. Eğer olurda yetmezse zaten ilerde bu bağlamda bir upgrade yapabilirsin.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı