Gaming Sistem Önerisi

Bence de 5000 tl çok fazla fakat 2000 tl de çok az ortalama 3200 tl ayırması gerekiyor. Çünkü 2000 tl sisteme ekran kartı olarak GTX 960, işlemci olarak i3 4170 alabilirsiniz. Zorlayıp işlemciyi i5 4460 yaptınız diyelim fakat bu sistem Total War Warhammer'dan sonra çıkacak olan diğer Total War oyununda performans anlamında tatmin etmeyecektir. Şuan bile 6.000 kişilik savaşlarda yaklaşık 30-35 fps veriyor. Hafif bir oyunmuş gibi gözüksede optimizasyon zayıf kalınca ideal-yüksek grafiklerle oynarken savaş alanında işlemci ve ekran kartına baya yük bindiriyor.

Öncelikle herkese verdiği cevap için teşekkür ederim.
Bazı sorularım var.
Strateji oyunları ağırlıklı olarak işlemci mi istiyor?
5-6 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum o yüzden bütçe geniş ona göre düşünelim :D
Şimdi ortalama bir bilgisayar toplayıp sonradan upgrade yapsam mı daha mantıklı olur yoksa şimdiden iyi birşey toplayıp 4-5 yıl sonra mı upgrade gerektirmeli?
Sorularım şimdilik böyle ilgilendiğiniz için sağolun şimdiden.

Öncelikle herkese verdiği cevap için teşekkür ederim.
Bazı sorularım var.
Strateji oyunları ağırlıklı olarak işlemci mi istiyor?
5-6 yıl sorunsuz kullanmak istiyorum o yüzden bütçe geniş ona göre düşünelim :D
Şimdi ortalama bir bilgisayar toplayıp sonradan upgrade yapsam mı daha mantıklı olur yoksa şimdiden iyi birşey toplayıp 4-5 yıl sonra mı upgrade gerektirmeli?
Sorularım şimdilik böyle ilgilendiğiniz için sağolun şimdiden.
Bütçeniz i7 tabanlı bir sistem toplamanıza imkan sağlıyor. Uzun ömürlü bir sistem kurma düşünceleriniz var ise; güç kaynağı, işlemci ve RAM gibi parçaları ileriye dönük almanı öneririm. Mesela bir i7 işlemci alsan, 4/5 sene Overclock yapmaksızın rahat götürür. Sonrasında da işlemciye çok yük bindirecek uğraşlarda bulunacaksanız, Overclock ile aynen devam edebilirsiniz... Yani ekran kartına abanmaya gerek yok. ;)

Ben kendi çapımda bir sistem topladım bakabilir misiniz nasıldır,ne iş görür,ne kadar götürür,eklenmesi ve değiştirilmesi gerekenleri söyler misiniz ? Şimdiden sağolun. (Bu arada listenin en altında windows 8.1 işletim sistemi var o çıkmamış resimde kusura bakmayın.)
sistem.PNG

Ben kendi çapımda bir sistem topladım bakabilir misiniz nasıldır,ne iş görür,ne kadar götürür,eklenmesi ve değiştirilmesi gerekenleri söyler misiniz ? Şimdiden sağolun. (Bu arada listenin en altında windows 8.1 işletim sistemi var o çıkmamış resimde kusura bakmayın.)Eki Görüntüle 101906
2 modül şeklinde 2x4= 8 GB RAM almanızı öneririm. Oyun için fazlasıyla yetecektir. 16 GB RAM bu sistem için gereksiz olmuş!

Peki sistem nasıl ? Yukarıda da belirttiğim isteklerim için uygun mu? Az mı ,fazla mı :D
Özellikle işlemciye dikkat çekerim!
Everest kasa almanı önermem! Şu linktekilere bir bakmanı öneririm. Ekran kartınıda MSI modeli ile değiştirin, çünkü bariz bir performans farkı yok ama, marka olduğu için fiyat tavan yapmış ASUS modellinde...
Kasa:
ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

Güç Kaynağı:
THERMALTAKE SMARTPOWER 80PLUS BRONZE 650W GÜÇ KAYNAĞI

Everest kasada 750w 80 plus bronze güç kaynağı da var ki buna rağmen söylediğiniz güç kaynağı+ kasa fiyatından ucuz neden öyle?
Peki siz benim için bir sistem yapabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı