Garanti Bankası'nın kredi kartını hiç kullanmadan 150₺ borç gösteriyor

Lee Van Cleef

Kilopat
Daha fazla  
1-2 hafta önce çalıştığım iş yerinden garanti maaş hesabı açmamı istedi. Neyse hesabı açtırdık bana 1 tane kredi kartı 1 tanede banka kartı verdiler. Ben kredi kartı istememiştim, kullanmam sıkıntı olmaz diyordum. Bugün daha kağıttan bile ayırmadığım kredi kartına 150₺ borç gelmiş. Müşteri hizmetlerini aradım "ben kredi kartımı kapatmak istiyorum, hiç kullanmadım fakat 150₺ borç gözüküyor" dedim. Karşı taraf "garanti emeklilik ile görüşmeniz lazım dedi ama kapatmak istiyorsanız kapatabiliriz 150₺'yi ödemeniz gerek, ödemediğiniz takdirde faizli olur" dedi. "hiç kullanmadığım kart için neden 150₺ para vereyim ki" dedim. "bu konuyu garanti emeklilik ile görüşmeniz lazım" dedi. Garanti emeklilik hafta içi çalıştığı için aradım fakat ulaşamadım. Emeklilik ile bir şeyler söyledi daha 20 yaşındayım ne emekliliği bu? Boş yere para ödemek istemiyorum. Her yeni müşteriye böyle mi yapıyor bu banka? 2 yıldır Yapı Kredi kullanıyorum 1 kere bile aramadılar, bu banka 5-10 kere aramıştır. Böyle saçma sapan borç çıkacaksa paramı elden alırım kafam rahat olur.

Size galiba bireysel emeklilik yapmışlar. Bunu da kredi kartına bağlıdırlar gözüküyor. Çıkabilirsiniz diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı