Garanti süresi uyuşmazlığı

purplenoise

Decapat
13 Şubat 2019 İtopya üzerinden ekran kartı aldım. Kart sanırım Endeks Bilişimden sağlanıyor. Endeks bilişimde garanti süresini sorguladığımda 7 Şubat 2018 yazıyor. Nasıl bir iş anlamadım. Bana kullanılmış kart mı yollandı ? Geldiği gün arıza vermişti geri yollamıştım hala tamirden gelmesini bekliyorum. Tüketici Akademisi | Garanti Belgesi ve Haklarınız incelediğimde bana geldiği tarihten başlaması gerekiyor. Kart tamirde olduğu için içindeki garanti belgesine bakamıyorum bir yanlışlık yok mu burada ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla fatura yeterli garanti için. Genelde distribütörlerden satın alınan tarihleri yazıyorlar. İtopyanın aldığı tarih yani o tarih. Yine de bilen birileri gelip yardımcı olsun.

Satın aldığınız yer aldığınız GPU'yu üreticiye bildirmedigi için garanti süresi fabrikadan çıkış tarihi olarak baz alınır. 7 Şubat 2018 tarihinin sistemde yazmasının nedeni budur. Elinizde aldığınız tarihi gösteren fatura varsa fatura tarihi baz alınır. Fatura tarihinden itibaren 2 yıl daha garantisi mevcuttur.

Bildiğim kadarıyla fatura yeterli garanti için. Genelde distribütörlerden satın alınan tarihleri yazıyorlar. İtopyanın aldığı tarih yani o tarih. Yine de bilen birileri gelip yardımcı olsun.
Satın aldığınız yer aldığınız GPU'yu üreticiye bildirmedigi için garanti süresi fabrikadan çıkış tarihi olarak baz alınır. 7 Şubat 2018 tarihinin sistemde yazmasının nedeni budur. Elinizde aldığınız tarihi gösteren fatura varsa fatura tarihi baz alınır. Fatura tarihinden itibaren 2 yıl daha garantisi mevcuttur.
Teşekkürler problem yok o zaman.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı