Hepsiburada'dan satın alınan ürünün ücret iadesi

mcf

Hectopat
Hepsiburada'dan bir satıcıdan Razer DeathAdder Essential aldım. Birkaç hafta sonra sorunlu çalıştığı için garantiye gitti. Garantisini Arena Bilgisayar sağlıyordu. Ürünün tamir edilemeyeceği belirtilip iade /değişim hakkı tanındığına dair bir belge gönderdiler. Belgede alıcı ve satıcının bundan sonra yapması gerekenler de yazıyordu.
Satıcıdan bir şekilde iletişim mailini alıp mail attım. Sipariş no. sunu verdim, mevcut durumdan bahsettim, belgede yazdıkları gibi yolladıkları belge ve faturayı satıcıya attım. Ücret iadesi talep ettiğimi de belirttim. Satıcı şöyle cevap verdi: "ürününüze iade işlemi sağlanılmış. Ürüne ücret iadesi talep ediyor iseniz platformdan iade talebi açmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili Hepsiburada platform temsilcileri ile görüşme sağlayarak iade talebi oluşturabilirsiniz."
Sizce burada bir gariplik var mı? Daha önce başıma böyle bir şey gelmediği için sürecin nasıl ilerlediğini pek bilmiyorum.
Hepsiburada'yla WhatsApp'dan yazıştım garantinin gönderdiği belgeyi ve satıcının beni onlara yönlendirdiğini ilettim. İade talebi açtıklarını söylediler, doküman kısmına da satıcıyla yaptığım mailleşmenin fotosunu(atmıştım) koymuşlar. Ne talep ettiğimi sorduklarında ücret iadesi talep ettiğimi söyledim.
Kurye gelip ürünü alacak görünüyor. Burada kafam karıştı: Ben bu ürünü nasıl teslim edeceğim, ürün garantide. Ürün için iade/değişim raporu olduğu için (herhalde) ürünü ellerinde tutuyorlar(gönderdikleri belgede böyle yapacakları yazıyor.) Neyi kaçırıyorum, ne yapmalıyım?

Süreç doğru sanırım. önce HepsiBurada'dan iade talebi oluşturmalısın. Ben de oradan kitaplık satın almıştım ilk geldiğinde bazı parçalar kırık olduğu için iade talebi oluşturdum kırık olan parçaların yenisini gönderdi firma. Ama gönderilenler de kargoda kırılınca bir daha iade talebinde bulundum bu sefer tam bir kitaplık ve kitaplık maliyetinde hediye çeki vermişlerdi 😅 mağduriyetin giderilmesi adına.

Yeni konular

Geri
Yukarı