Garantiden dolayı değişim önerisi Colorful anakart alınır mı?

Hocam yıllar sürer o iş. Şikayervar'dan şikayet etmesem 1 ay geçmesine rağmen ilgilenmiyorlardı yalan söylüyorlardı. PC çok önemli benim için 1 gün bile öneml yani... İade istersem de 700TL veriyorlar çünkü zamanında o paraya aldım ve şimdi 2 katı fiyatlar.

Maalesef dediğiniz gibi…

Yine bios da bir şey değiştirmedim çıkış yaptım ve bu hata. İşte bu yüzden istedim anladın mı? Böyle aptalca hatalarla uğraşmak istemiyorum. İlk geldiğinde de böyleydi. Hiç uğraşamam yapmaya daha yapmadan bozuluyor yaparsam iyice gider... Bu zamana kadar yaşamadığım her şeyi bu anakart ile yaşıyorum 🤗 Yani neden bios'da bir şey değiştirmeme rağmen farklı farklı hatalar alırım? :D

O zaman sen bilirsin. Bilgisayarlar komplike aletlerdir bazen uğraşmak gerekebilir. İade talep edebilirsin ya da servisine gitsin bozuksa.

O zaman sen bilirsin. Bilgisayarlar komplike aletlerdir bazen uğraşmak gerekebilir. İade talep edebilirsin ya da servisine gitsin bozuksa.
Komplike alettir ama sadece bilenler almıyor. Normal kullanıcıya uygun yapmaları, servis etmeleri gerekir. Ben anlamama rağmen bunlarla karşılaşıyorum ve çözmeye uğraşmak istemiyorum çünkü biliyorum ki başıma farklı bir şey gelecek. İade de olan olayı görmediniz galiba? Bu seferde servis de 2 ay durur :D Sonrasında sadece Aliexpress'de satılan çin malı verirler. Kalsın.

@kino Benim yakındığım nokta müşteri memnuniyeti. Ben kimseye önermeyeceğim orayı mesela. Ordan almak isteyen birisi olursa yaşadıklarımı anlatacağım ve vazgeçecekler. Daha geçen gün K380 klavyemde bağlantı sorunları yaşandı. Amazon'a mesaj attım böyle böyle bağlantı sorunları yaşanıyor diye ve 1 gün geçmeden yeni sipariş oluşturmuşlar yeni alınmış gibi. Bize kargolayın geldiği anda yenisini göndereceğiz diye. Bahsettiğim bu.

Hatta söylemediğim bir sorun daha var. Çoğunlukla ilk açılışta yaşanıyor. Start düğmesine bastığım zaman PC çalışıyor ama ekran gelmiyor. Sonrasında restart yapıyorum ve düzgün açılıyor. Her gün karşılaşıyorum.

Komplike alettir ama sadece bilenler almıyor. Normal kullanıcıya uygun yapmaları, servis etmeleri gerekir. Ben anlamama rağmen bunlarla karşılaşıyorum ve çözmeye uğraşmak istemiyorum çünkü biliyorum ki başıma farklı bir şey gelecek.

BIOS güncellemesi her kullanıcının yapması gereken bir işlemdir, bu basit bir olay. Anakartlar fabrikadan güncel çıkmıyorlar örneğin herhangi bir B350, B450 alan kişinin 5000 serisi için güncelleme yapmak zorunda olması gibi. BIOS'u güncel olmayan her sistemde çeşitli hatalar yaşanabilir. Basit bir aramayla BIOS güncellemesinin faydalarını öğrenebilirsin.

Bir de komple yeni bir parça değişiyor, onun için de bu konuyu daha fazla kirletmeyeyim. Anakart değişimi sonrası neler yapılması şeklinde bir konu açarsan yardımcı olacaklar çıkar, mavi ekran hata analizi bölümüne de bu aldığın hatayı atabilirsin. Büyük ihtimalle hem eski BIOS hem de yeni parçanın mevcut OS ayarlarıyla çakışması yaşanıyor. Ben kendi anakart değişimimden sonra hem BIOS güncellemesi yapıp hem de format atmıştım hataya yer bırakmamak için. Sonrasında devam ederse evet teknik arıza diyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı