Garantiden dolayı değişim önerisi Colorful anakart alınır mı?

Kötü bir marka olmadığını bende biliyorum. Şimdi ortada Asus ve Colorful varken bunu seçmek zorunda bırakıldığım için konuşuyoruz. A320'nin bende düşük olduğunu biliyorum, herkes biliyor. Gigabyte B450M anakartım vardı ve buna geçmek zorunda kaldım. Bütçem yoktu o zaman ve en ucuz olanı almak zorunaydım. Çünkü arada uçurum fark vardı. Neyse hocam iyi günler dilerim.

ASUS yok ki seçeneklerin arasında herifin elinde yokmuş. Sen haklı olarak diyorsun "ver kardeşim bana aynı ürünümü banane Colorful'dan" değil mi? İyi güzel peki burada sevgili dünya markası ASUS'umuz her zamanki gibi ayak sürüyor kendisi müşteriye değişimi yapıp ithalatçı/satıcı ile olayı kendisi kapatmak yerine.

Satıcı para iadesi ya da aynı çipsete sahip alternatifi sunuyor. Pekala üst model ile değişim ya da ücretli olarak üst model ile değişim teklif edebilirdi ama bunlar opsiyonel ve müşteri memnuniyetinden olabilen şeyler, mecburi değil.

ASUS yok ki seçeneklerin arasında herifin elinde yokmuş. Sen haklı olarak diyorsun "ver kardeşim bana aynı ürünümü banane Colorful'dan" değil mi? İyi güzel peki burada sevgili dünya markası ASUS'umuz her zamanki gibi ayak sürüyor kendisi müşteriye dğeişimi yapıp ithalatçı/satıcı ile olayı kendisi kapatmak yerine.

Satıcı parai adesi ya da aynı çipsete sahip alternatifi sunuyor. Pekala üst model ile değişim ya da ücretli olarak üst model ile değişim teklif edebilirdi ama bunlar işte tercihten, müşteri memnuniyet olayları mecburi değil.
Bende farkındayım olmadığının. Ama 100TL için kullanıcıyı memnun etmemek yerine kendilerine kötü yorumlar aldıracak hareket yapıyorlar. Lafım zaten Gençer Gaming'e. Mesela birisi bir şey alacağı zaman ben bunu söyleyeceğim ve kişi vazgeçecek yüksek ihtimalle. Zaten kendim teklif edeceğim üstünü tamamlayım öyle verin diye onu da kabul etmezlerse bir sıkıntı var demektir.

Merhaba. Dün böyle bir konu açmıştım; Bilerek garanti süresini doldurtan Satıcı mağaza nereye şikayet edilmeli?

Şikayetvar'dan şikayet edince hemen geri dönüş sağladılar ve 20 günü geçtiği için anakart değişimi onaylanmış. Benim anakartım ASUS A320M-F modeliydi. Bana Colorful önerdiler elimizde sadece bu var dediler alınır mı? Veya hakkım var mı? Başka marka var mı diye sorduğumda ellerinde, yok dediler.

Colorful tavsiye etmiyorum.

Bende farkındayım olmadığının. Ama 100TL için kullanıcıyı memnun etmemek yerine kendilerine kötü yorumlar aldıracak hareket yapıyorlar. Lafım zaten Gençer Gaming'e. Mesela birisi bir şey alacağı zaman ben bunu söyleyeceğim ve kişi vazgeçecek yüksek ihtimalle. Zaten kendim teklif edeceğim üstünü tamamlayım öyle verin diye onu da kabul etmezlerse bir sıkıntı var demektir.
Eğer yanlış bir çıkarımda bulunmuyorsam arkadaşlar sana para ile ürün vermek istememelerinin nedeni Colorful markasını elinden çıkarmak istemeleri. Az satılan ürünü böyle böyle eritiyorlar.

Bende farkındayım olmdığının. Ama 100TL için kullanıcıyı memnun etmemek yerine kendilerine kötü yorumlar aldıracak hareket yapıyorlar. Lafım zaten Gençer Gaming'e. Mesela birisi bir şey alacağı zaman ben bunu söyleyeceğim ve kişi vazgeçecek yüksek ihtimalle.

Bas olumsuz yorumu hakkındır ama yine de ekle "benim ürünümden farklısını önerdiler, Colorful arayüzüne aşina değilim, istemedim" diye tamamen doğru olsun.

Bu tarz değişimleri Amazon bile yapmıyor ama. Mesela bugün bir monitör aldım diyelim 1,5 sene sonra bozuldu eğer stokta yoksa yalnızca para iadesi teklif ediyorlar. Öyle üst modelmiş, denkmiş falan şansın yok. Bir de o sırada dolar kurundan para eridiyse yandın.

Ben senin yerinde olsam A320'ye karşı A320 alır geçerdim. Günlük kullanımda gram fark hissetmeyeceksin nasıl olsa. Aylarca THH'de sürünmeye değmez.

Sizi çok iyi anlıyorum. Benim tv'de servise gitti 45 gün sonra geldi. Değişim yapın diyorum onuda yapmıyorlardı. THH'de bayağı uzun süre verdi diye mecbur beklemiştim. Yani insanın bu şekilde böyle markalar tarafında mağdur edilmesi tam bir rezillik.

Bas olumsuz yorumu hakkındır ama yine de ekle "benim ürünümden farklısını önerdiler, Colorful arayüzüne aşina değilim, istemedim" diye tamamen doğru olsun.

Bu tarz değişimleri Amazon bile yapmıyor ama. Mesela bugün bir monitör aldım diyelim 1,5 sene sonra bozuldu eğer stokta yoksa yalnızca para iadesi teklif ediyorlar. Öyle üst modelmiş, denkmiş falan şansın yok. Bir de o sırada dolar kurundan para eridiyse yandın.

Ben senin yerinde olsam A320'ye karşı A320 alır geçerdim. Günlük kullanımda gram fark hissetmeyeceksin nasıl olsa. Aylarca THH'de sürünmeye değmez.
Bakın sizde haklısınız size bir şey demiyorum. Bayadır teknoloji ile iç içeyim ben bile colorful'un anakart ürettiğini bugün duydum. Forumda 1 kere bile konusuna denk gelmedim. İnternette de gelmedim. Doğal olarak insana güven vermiyor. Şuan da turbox marka bir şey tercih etmiş gibi hissediyorum desem yerdir.
Anakartı alalı çok olmadı yani, kabul etselerdi paranın üstünü ben tamamlayıp A520M-K isteyecektim.
Biraz da gelecek için bakılmalı bu konulara. A520M-K için diretmemin sebebi ileride sistem toplayacağım ve benim için yararlı olurdu düşük bütçeyle işin içinden çıkardım.

Son dediğiniz yoruma da katılıyorum ama dediğim gibi gelecek için öyle istedim. Neyse bitti zaten artık.

Sizi çok iyi anlıyorum. Benim tv'de servise gitti 45 gün sonra geldi. Değişim yapın diyorum onuda yapmıyorlardı. THH'de bayağı uzun süre verdi diye mecbur beklemiştim. Yani insanın bu şekilde böyle markalar tarafında mağdur edilmesi tam bir rezillik.
Hem Asus hem de Gençer Gaming. 1 ay bekledim zaten daha da bekleyemem. Kardeşimin laptopunu kullanıyorum ona da yazık. Kendi laptopunu bu adamlar yüzünden kullanamıyor. Onu da daha fazla bekletmemek için şikayetle falan uğraşmak istemedim. Zaten dediğim gibi dün CİMER,THH,Şikayetvar'a şikayet ettim. Hemen döndüler değişim yapalım diye. Böyle okşamak gerekiyormuş onları bunu anladım buradan.

Kabul etmemelerinin sebebi de büyük ihtimalle böyle markaların stoklarını eritmek.

Son düzenleme:
A320'ye karşı A320 önerilmiş ne var bunda? Siz marka beğenmiyorsunuz en alt kalite olduktan sonra üzerinde ASUS, MSI, Colorful yazmasının bir olayı mı var? B450'ye karşı A320 önerilir o zaman tamam.

Para iadesi alıp dieldiği anakartı alabilir ya da T.H.H'den aylarca karar bekler.

Evet çok önemi var, sonuçta para veriyorum. Her şey çip olsaydı bu şekilde 1001 anakart üreticisi olmazdı. Elektrik konusunda yeteri kadar bilginiz yok gibi görünüyor. Fikrinize katılmıyorum, saygı duyuyorum.

Eğer yanlış bir çıkarımda bulunmuyorsam arkadaşlar sana para ile ürün vermek istememelerinin nedeni Colorful markasını elinden çıkarmak istemeleri. Az satılan ürünü böyle böyle eritiyorlar.

Hah işte zeki adamın zekası yorumundan belli. Ağzınıza sağlık hocam çok haklısınız. Ben bu Türkiye kölelerine laf anlatamıyorum ki. Adam daha kötü olan Colorful marka anakarta razı şimdiden. Milletimiz çok garip vallahi. Para vermiş hakkını savunmuyor, anca korkaklık yapıp ne yapılırsa razı oluyorlar.

Aradım. Parası neyse üstünü tamamlayım bana A520M-K gönderin dedim. Kabul etmediler. mecbur olarak Colorful'u kabul ettim. Artık mesaja gerek yok iş geçti.

fiyatlar arttığından dolayı en iyi seçeneğin buydu.Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Son düzenleme:
Evet çok önemi var, sonuçta para veriyorum. Her şey çip olsaydı bu şekilde 1001 anakart üreticisi olmazdı. Elektrik konusunda yeteri kadar bilginiz yok gibi görünüyor. Fikrinize katılmıyorum, saygı duyuyorum.

Hah işte zeki adamın zekası yorumundan belli. Ağzınıza sağlık hocam çok haklısınız. Ben bu Türkiye kölelerine laf anlatamıyorum ki. Adam daha kötü olan Colorful marka anakarta razı şimdiden. Milletimiz çok garip vallahi. Para vermiş hakkını savunmuyor, anca korkaklık yapıp ne yapılırsa razı oluyorlar.

Fiyatlar arttığından dolayı en iyi seçeneğin buydu. Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın.

Bu çip olayını şuna benzetmeye çalışacağım. 2 adet telefon var. Birisi Apple cihazı diğeri ise Çinli bir üretici. AnTuTu puanları aynı diyelim. Birçok özelliği de benzer. Apple mı tercih ederdiler yoksa Çinli bir üreticiyi mi?

Sağ olun hocam. Zaten paramı kazanıp yeni sistem toplama düşüncem var. Yine AMD gidecektim, eğer ki A520M'i alabilseydim anakart masrafım da olmayacaktı. En çok da bu yüzden direttim ama kabul etmediler. Ellerinden göndermek için Colorful'u. Madem güvenmiyorsunuz neden getittiriyorsunuz ki?

Eğer ki kardeşimin laptopunu kullanmasam. Artıdan kendi sistemim olsaydı sonuna kadar uğraşırdım burunlarından getirirdim. 2 kere mağdur edilmişim. ASUS'da pek savunmadı beni yani 1 ayda anakarta bakıp yenisi gönderilsin demedi. Ben şikayet ettikten sonra 20 günün geçtiği akıllarına gelip yenisini gönderelim dediler. Bundan sonra ASUS'a da Gençer Gaming'e de güvenim olmaz. Anakartımı göndersinler şikayetvara yaşadığım şeyi yazacağım. Şimdi giderler para iadesi yapalar kafalarına göre onlarla uğraşamam bir daha.

Anakartta ki sorun da RAM slotu sorunuydu. 2.RAM slotu kendi kendine bozuldu. Oraya RAM takıldığında görüntü vermiyordu. Yani elimle bozabileceğim bir şey dahi değil.

Bu çip olayını şuna benzetmeye çalışacağım. 2 adet telefon var. Birisi Apple cihazı diğeri ise Çinli bir üretici. AnTuTu puanları aynı diyelim. Birçok özelliği de benzer. Apple mı tercih ederdiler yoksa Çinli bir üreticiyi mi?

Sağ olun hocam. Zaten paramı kazanıp yeni sistem toplama düşüncem var. Yine AMD gidecektim, eğer ki A520M'i alabilseydim anakart masrafım da olmayacaktı. En çok da bu yüzden direttim ama kabul etmediler. Ellerinden göndermek için Colorful'u. Madem güvenmiyorsunuz neden getittiriyorsunuz ki?

Eğer ki kardeşimin laptopunu kullanmasam. Artıdan kendi sistemim olsaydı sonuna kadar uğraşırdım burunlarından getirirdim. 2 kere mağdur edilmişim. ASUS'da pek savunmadı beni yani 1 ayda anakarta bakıp yenisi gönderilsin demedi. Ben şikayet ettikten sonra 20 günün geçtiği akıllarına gelip yenisini gönderelim dediler. Bundan sonra ASUS'a da Gençer Gaming'e de güvenim olmaz. Anakartımı göndersinler şikayetvara yaşadığım şeyi yazacağım. Şimdi giderler para iadesi yapalar kafalarına göre onlarla uğraşamam bir daha.

Anakartta ki sorun da RAM slotu sorunuydu. 2.RAM slotu kendi kendine bozuldu. Oraya RAM takıldığında görüntü vermiyordu. Yani elimle bozabileceğim bir şey dahi değil.
Kendilerini aradım. Bende 3200mhz ram var. Uyumsuzluk sorunu olmaz değil mi diye. Satış bölümünü aramamı istediler. Dedim ki sabahtan beri bu numarayla görüşüyorum. Tamam dedi 0850 ile başlayan numarayı arayın dediler. Numarayı söyler misiniz dedim, internetten arayın dedi. Sonra yüzüme kapattı 😂 Sabahtan beri yüzüme kapatiyorlardi en başında da böyleydi. Gencer Gaming müşteri hizmetleri leş. Comnet'de aynı böyleydi. Ses kayıtları mevcut insan gibi konuşuyorum hala gördüğüm muameleye bak.

Kaç kere aramama rağmen ulaşamadım. Böyle bir sıkıntı yaşarsam bayağı uğraştırcam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı