Garantili iPhone 7 modelini satıp, garantisiz (ikinci el) 7 Plus modeli almak mantıklı mı?

Çileke$

Hectopat
Daha fazla  
Selam, başlıktan da okuyacağınız üzere sizce garantili bir cihazı satıp ikinci el garantisiz ama satacağınız cihazın bir üst modelini almak mantıklı mı? Bana bir görüş sunarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, başlıktan da okuyacağınız üzere sizce garantili bir cihazı satıp ikinci el garantisiz ama satacağınız cihazın bir üst modelini almak mantıklı mı? Bana bir görüş sunarsanız sevinirim. Teşekkürler.
Mantıklı alacağın 7 Plus temiz ve kasa açılmamış ise bir sıkıntı olmaz ama kasa işlem görmüş batarya durumu falan kötüyse yaklaşma uzak dur o cihazdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet mantıklı. Hem ekran hem batarya hem kamera konusudunda daha iyi bir cihaz almış olacaksın yeter ki temiz oynanmamış bir cihaz olsun garanti durumunu eşitler bana kalırsa.

Mantıklısını yazıyorum önce elindeki cihazı sat ve elindeki cihazdan daha baba bir telefon al o paraya elmadan ve samsung dan uzak dur (10 yıldır iPhone kullanıyorum). Senin soruna cevap olarak alacağın 2. el temizse açılmamışsa olabilir.

Üzerine hiç para vermeyeceksen olabilir. Ama diğer cihaz ne durumda? Kutusu, aparatları vs. hepsi var mı? IMEI kontrolünü yap, kozmetik açıdan en az seninkine eşdeğer durumda mı bir bak, telefonun kamera, dokunmatik, touch ID, arama ve ses kalitesini kontrol et mutlaka. Sonra sorunlu bir cihaz sahibi olma yani.

Sat Xiaomi'ye geç.
Yok iPhone’a alıştım değiştiremem.
Üzerine hiç para vermeyeceksen olabilir. Ama diğer cihaz ne durumda? Kutusu, aparatları vs. hepsi var mı? IMEI kontrolünü yap, kozmetik açıdan en az seninkine eşdeğer durumda mı bir bak, telefonun kamera, dokunmatik, touch ID, arama ve ses kalitesini kontrol et mutlaka. Sonra sorunlu bir cihaz sahibi olma yani.
işte üzerine para vermeyeceğim. Şu an elimdeki telefonun hiç sıkıntısı yok 1 yıla yakın garantisi devam ediyor. Bir tanıdıktan almayı planlıyorum zaten. Telefoncu tanıdık orda herşeyini test edip alırım.
Mantıklısını yazıyorum önce elindeki cihazı sat ve elindeki cihazdan daha baba bir telefon al o paraya elmadan ve samsung dan uzak dur (10 yıldır iPhone kullanıyorum). Senin soruna cevap olarak alacağın 2. el temizse açılmamışsa olabilir.
Android bir cihaza geçmem. Hiç tercihim değil yıllardır iPhone kullanıyorum alıştım.
Emredersiniz!
Konu sahibine duyrulur 😂.
Hemen harekete geçiyorum emir verildi 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı