Garantili laptopu temizlemek için servise vermek

Mht2525

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Laptop'umun artık temizlenme zamanı geldi fakat ben acemiyim. Laptop'um garantili, diyorum servise veriyim temizlesinler işte bu sırada aklımda sorular oluştu;
Laptop'un vidalarını söktüm fakat baktığım gibi yapamayacağımı anlayınca kapattım :) Bir şeyde duymuştum, vidaları filan sökünce garantiden çıkıyormuş doğru mu?

Servis temizleme için para alıyorlar mı ? Tahminen ne kadar?
Serviste temizleme işleminde her şey yapılıyor mu (termal macun vs.) ?
Uzun oldu ama aklıma çok takıldı sinir bozuyor, bu garanti olayıda korkuttu beni.

yardımcı olabilecek birisi var mı?

Hemen okuyorum hocam, mail de attım cevap vermelerini bekliyorum.

Bu durum firmalarda değişiklik gösteriyor. Bazısı açıp temizlemene izin veriyor, kimisi vermiyor. Acer kullanırken yapamıyordum, Monster izin veriyor. Daha önce hiç garantiye gitmediyse ve vidalar gözle görülür şekilde yıpranmadıysa sıkıntı olmaz. Öncesinde garantiye gittiyse, alt kısımda bağlantı yerine bir sticker koyuyorlar ve o yırtılırsa garanti dışı kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu durum firmalarda değişiklik gösteriyor. Bazısı açıp temizlemene izin veriyor, kimisi vermiyor. Acer kullanırken yapamıyordum, Monster izin veriyor. Daha önce hiç garantiye gitmediyse ve vidalar gözle görülür şekilde yıpranmadıysa sıkıntı olmaz. Öncesinde garantiye gittiyse, alt kısımda bağlantı yerine bir sticker koyuyorlar ve o yırtılırsa garanti dışı kalıyor.

Vidalar da hiçbir sıkıntı yok ama birisi eksik :) Ne zaman kayboldu bilmiyorum, hiç açmamıştım. Peki ya başka bir nedenle gitse servise o vida sorun yaratır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde cihazlarda genelde garanti bandı dediğimiz bir bant yer alır. O bant zarar görmediyse servisler kıllık çıkartmazlar ama kıl bir servis danışmanına denk gelirsen sen bunu açmaya çalışmışsın da diyebilir...

Normalde cihazlarda genelde garanti bandı dediğimiz bir bant yer alır. O bant zarar görmediyse servisler kıllık çıkartmazlar ama kıl bir servis danışmanına denk gelirsen sen bunu açmaya çalışmışsın da diyebilir...
Yok hocam hiçbir bandı, etiketi filan yırtmadım vidaları açtım lakin bu vidalardan birisi eksik ondan korkuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı