Ekranı bozuk olan laptopu monitöre bağlayarak görüntü alamamak

blade99x

Kilopat
Merhabalar,

Laptopumun ekranı bozuldu daha önce bilgisayarcıya götürmüştüm bir şekilde format atmış fakat nasıl attı bilmiyorum. Ekstra HDMI bağlantısı ile monitör kullanıyordum geçenlerde HDD'si lazım oldu bir şekilde resetledim. Windows'u tekrar kurmak istedim ama şu an ekrandan görüntü alamıyorum(Önceki kullandığım şekilde de bilgisayar tamamen açılınca görüntü alabiliyordum yani bilgisayarda bir sıkıntı yok). Biraz araştırma yaptım bir yerde yazmışlar VGA ile HDMI'ı birlikte takıp VGA'yı çekiyordu sanırsam sonra açılıyordu. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba beni yönlendirebilir misiniz?

İyi forumlar dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim denemedim ancak nette baktığım yorumlarda laptop ekranının flex kablosunu çıkartılması gerektiğini söylemişler. Kendi ekranı takılı olmazsa büyük ihtimalle hdmi girişinden ilk giriş olarak monitöre görüntü verecektir.

Hocam o videoya bende denk gelmiştim fakat benim laptopumda hiç ekran yok yani komple çıkarttırdım sadece klavye var üst taraf yok :) . Sanırım flex kablosu da devre dışı durumdadır .

Merhabalar,

Laptopumun ekranı bozuldu daha önce bilgisayarcıya götürmüştüm bir şekilde format atmış fakat nasıl attı bilmiyorum. Ekstra HDMI bağlantısı ile monitör kullanıyordum geçenlerde HDD'si lazım oldu bir şekilde resetledim. Windows'u tekrar kurmak istedim ama şu an ekrandan görüntü alamıyorum(Önceki kullandığım şekilde de bilgisayar tamamen açılınca görüntü alabiliyordum yani bilgisayarda bir sıkıntı yok). Biraz araştırma yaptım bir yerde yazmışlar VGA ile HDMI'ı birlikte takıp VGA'yı çekiyordu sanırsam sonra açılıyordu. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba beni yönlendirebilir misiniz?

İyi forumlar dilerim.
Ben de öyle kullanıyorum çok rahat bir şekilde Hdmı 'dan görüntü alabiliyorum ama arkadaşın dediği gibi Flex kablosunu çıkartmayı dene basit birşey ama bilgin yoksa girme o işe başka bir girişten Görüntü almayı demedinmi belki Hdmı girşin bozulmuştur belli olmaz Hocam

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı