Faturası olan teşhir ürünü iade veya değişim olur mu?

Swiczen

Centipat
Daha fazla  
Mi Store forum İstanbul'dan 01.10.2022'de Redmi Smart band Pro aldim. Ellerinde bir tek teşhir ürünü oldugu için mecbur teşhir ürünü almak zorunda kaldim bana alirken çalışan arkadaşlar: "herhangi bir sorunla vs. karsilastiginizda kutuyla beraber geldigimde yardimci oluruz" seklinde ifadelerde bulundu. Bugün de (06.10.2022) memnun kalmadigim icin gidip değişmek istedigimi soyleyince ilk başta müdürün onayi var mi tarzi sorular sordu kasiyer arkadas. Ardindan ambalaji acilmis paketin iade veya degisim yapilmayacagini soyledi. Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mi Store forum İstanbul'dan 01.10.2022'de Redmi Smart band Pro aldim. Ellerinde bir tek teşhir ürünü oldugu için mecbur teşhir ürünü almak zorunda kaldim bana alirken çalışan arkadaşlar: "herhangi bir sorunla vs. karsilastiginizda kutuyla beraber geldigimde yardimci oluruz" seklinde ifadelerde bulundu. Bugün de (06.10.2022) memnun kalmadigim icin gidip değişmek istedigimi soyleyince ilk başta müdürün onayi var mi tarzi sorular sordu kasiyer arkadas. Ardindan ambalaji acilmis paketin iade veya degisim yapilmayacagini soyledi. Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim?
Mağazadan alınan ürünlerde normalde keyfî iade hakkı yok aslında. Bazen mağazalar insiyatif alarak iadeyi kabul ediyorlar, örneğin A101.

En kötü ihtimalle Tüketici Hakları Hakem Heyetine gidebilirsiniz. Zaten teşhir ürünü kapalı kutu olmaz. Mantıksızlık.

Yani burada ben mi haklıyım?

Mesafeli sözleşme ve direk giderek ve görerek aldığın ürün cayma hakları farklıdır.

Kanunda mağazadan satın alınan ürünlere cayma hakkı tanınmadığı için, mağazaların sattıkları ürünleri sebepsiz yere iade alma zorunlulukları yok. Ancak;
1-Satın alınan ürün için mağaza ile iade konusunda özel bir anlaşman varsa,

2-Ürünü aldığın mağazanın iade veya pişmanlık hakkı tanıdığı konusunda yazılı beyanı bulunuyorsa,

3-Ürünü aldığın mağazanın iade veya pişmanlık hakkı tanıdığı resmen biliniyorsa, Şartlar sağlandığı takdirde iade edebilirsin. Genel olarak iadeler şartlarını ve sürelerini tamamen mağazalar kendi inisiyatifleri doğrultusunda belirliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı