Garantisi olan dizüstü bilgisayarın macun değişimi ve toz temizleme bakımı

Mr.Trafocu

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2020 Ocak ayında Lenovo Legion Y540 modelini aldım. i7-9750H işlemciye sahip olan model yaz aylarında İstanbul sıcaklarında 93 dereceleri görmekte. Cihazi Vatan Bilgisayar'dan aldım garantisi hala devam etmekte fakat bu tür bakım işlemlerinde nasıl bir yol izleyebilirim ve temizleme - macun yenileme gibi işlemler yaklaşık ne kadar tutuyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi devam ediyorsa temizlik için sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Vatan Bilgisayar şubesine gidin onlar gönderirler garantiye.

Garantisine ısınıyor diye gönderin. Ücretsiz olarak yaparlar.

Büyük ihtimal garantiden dönüncede sıcaklık değerlerinde büyük bir fark olmayacak dandik macun sürüyorlar. Yetkili servisi arayıp kendi aldığın macunu sürüp süremeyeceklerini sorarsan iyi olur.bende de 9750H var ben kendim MasterGel maker sürdüm 95 dereceden 80 dereceye kadar düştü. Bir de benim cihazım ince soğutması iyi değil belki sen daha iyi değerler alırsın.

Hocam bence gerekli 6 ayda bir termal macun yenilenmesi.

Yardımınız için tekrardan teşekkürler en kısa zamanda göndereceğim.
Büyük ihtimal garantiden dönüncede sıcaklık değerlerinde büyük bir fark olmayacak dandik macun sürüyorlar. Yetkili servisi arayıp kendi aldığın macunu sürüp süremeyeceklerini sorarsan iyi olur. Bende de 9750H var ben kendim MasterGel maker sürdüm 95 dereceden 80 dereceye kadar düştü. Bir de benim cihazım ince soğutması iyi değil belki sen daha iyi değerler alırsın.

Hocam merhaba kendim sürdüm dediğiniz için bir şey sormak istiyorum iş yerinde donanım olarak her türlü onarımı yapabilen ve sistem üzerine çalışan bir bilgisayar mühendisi var kendi bilgisayarında da bakımı - macun sürme işlemini kendisi yapiyor. Söyledine göre bu tür işlemler eskiden garanti dışı bırakıyormus artık garanti dışı bırakmıyor diyor. Servise göndermeden halletsek sizce sonrasında garantide bir sıkıntı çıkarırlar mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı