Garantisi olan laptopa termal macun sürmek

HzCizis

Decapat
Daha fazla  
Laptopu alalı 1.5 sene civarı geçti ve yavaştan takılmalar var. Termal macununu yenilemek istiyorum. Bunun için servise göndermek istedim ama oturduğum bölgede HP servisi yok. Aldığım yer de pek ilgilenmiyor. Laptop bilgisayar bileşenlerinden çok anlamıyorum. Acaba termal macun alıp kendim mi sürmeliyim yoksa destekle bir daha konuşayım mı? Ve kendim sürsem bir sorun olur mu?

HP teknik servisi aradığımda biz termal macun yenileme işlemini müşterilerimizin yapmasını istiyoruz garantiyi bozmaz demişti. Bir arayıp sorun
Yine de aramanızı kayıt altına almanızı öneririm. Sonradan çalışanlarımızın hiç biri öyle demez'e getirebiliyorlar. Videolu bir kayıt en azından ileride sorun olmaması için güzel bir tercih olabilir.

Laptopu alalı 1.5 sene civarı geçti ve yavaştan takılmalar var. Termal macununu yenilemek istiyorum. Bunun için servise göndermek istedim ama oturduğum bölgede HP servisi yok. Aldığım yer de pek ilgilenmiyor. Laptop bilgisayar bileşenlerinden çok anlamıyorum. Acaba termal macun alıp kendim mi sürmeliyim yoksa destekle bir daha konuşayım mı? Ve kendim sürsem bir sorun olur mu?
HP politika olarak müşterinin her şeyi yapabileceğini söylüyor. Kasa açmak, macun değiştirmek gibi şeyleri yapabilirsiniz; garanti bozulmaz. Hatta bilgisayarlar o kadar kullanıcı dostu ki bütün bağlantı portları bir tornavida ile sökülebilir şekilde tasarlanmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
HP politika olarak müşterinin her şeyi yapabileceğini söylüyor. Kasa açmak, macun değiştirmek gibi şeyleri yapabilirsiniz; garanti bozulmaz. Hatta bilgisayarlar o kadar kullanıcı dostu ki bütün bağlantı portları bir tornavida ile sökülebilir şekilde tasarlanmış.
Hp'nin bu şekilde davranması kullanıcı dostluğu değildir. Herhangi bir hata olduğunda normalde bu hata olmazdı ama siz termal macun değiştirirken anakarta hasar vermişsiniz gibi bir çok bahane üretilmesine yol açar bu durum.

Konuya gelecek olursam laptopunun modelini Youtube'da aratırsan nasıl termal macun değişimi yapılıyor öğrenebilirsin. Adım adım ilerleyerek kendin değiştirebilirsin.

Yine de aramanızı kayıt altına almanızı öneririm. Sonradan çalışanlarımızın hiçbiri öyle Demez'e getirebiliyorlar. Videolu bir kayıt en azından ileride sorun olmaması için güzel bir tercih olabilir.

Kesinlikle. Bunu yapmakta fayda var.

Yardımınız için teşekkürler arkadaşlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı