Çözüldü Laptopa termal macun sürmek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emircanunlts

Megapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Merhabalar, bugün Arctic MX-4 termal macunum geldi, bugün macunu süreceğim. İlk seferim olduğu için birkaç sorum var.

Sorularım şöyle;

Termal macunun yanında sürmek için bir şey göndermemişler, termal macunu neyle sürebilirim?

Kurumuş olan termal macunu nasıl temizlerim? ( Alkolüm yok, aseton ve kolonya var.)

İşlemci, GPU'nun üzerinden geçen bakır bloğa termal macun sürülür mü?

Termal macun sıktıktan sonra direkt etkisini gösterir mi yoksa stress testine sokmalı mıyım?

Laptop fanını takarken vidasını gevşek mi bırakayım yoksa iyice sıkayım mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Çözüm
1-Bir kart yardımıyla sürebilirsin.
2-Aseton iş görür.
3-Hayır, süremeye gerek yok.
4-Direk etkisini gösterir ama denemek için teste sokabilirsiniz.
5-Kıracak kadar değil ama sıkı olmasında fayda var.
1-Bir kart yardımıyla sürebilirsin.
2-Aseton iş görür.
3-Hayır, süremeye gerek yok.
4-Direk etkisini gösterir ama denemek için teste sokabilirsiniz.
5-Kıracak kadar değil ama sıkı olmasında fayda var.

Çözüm
Eski kredi kartı ile veya başka bir kart ile sürebilirsiniz. Kredi kartı gibi bir kart ile kazıyabilirsiniz. Eğer çıkmazsa çok olmayacak şekil de kolonya veya aseton kullanabilirsiniz. Termal macun değiştikten sonra etkisini gösterir ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Vidaları çok zorlamayın.

Sorularınızı cevaplayacak seviyede değilim.
Bilmiyorum eğer görmediysen technopatın yakın zamanda çektiği bir rehber bulunmakta :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca bende de Arctic MX-4 var. Bende sürme çubuğu çıkmıştı acaba 2019 edition mıydı aldığınız?

Macunu tam ortasına sürebilirsin fanı üzerine koyduğunda kendi yayılır.
Ben kolonya ve pamuk ya da peçete kullanıyorum sıkıntı olmadı.
Sürmene gerek yok.
Macun etkisini gösterir.
Vidayı sıkarken sık ama çok sıkma zaten anlarsın dönmez vida belli bir sıkmadan sonra. Boşa zorlama zarar verirsin.

Sorularınızı cevaplayacak seviyede değilim.
Bilmiyorum eğer görmediysen technopatın yakın zamanda çektiği bir rehber bulunmakta :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca bende de Arctic MX-4 var. Bende sürme çubuğu çıkmıştı acaba 2019 edition mıydı aldığınız?
Hayır, sadece Arctic MX-4 yazıyor üzerinde. Hepsiburada'dan aldım.

Sadece 3 noktaya parmak basmak istedim @Awdiki zaten cevapları vermiş.

Bakır bloğa KESINLIKLE sürme :D
Macun sıcaklıkla oturur tam etkisini göstermesi için biraz beklemeli.
Vidaları çok sıkma, ufak bir güçle sık(2 parmakla tutar gibi) ve boşluğunu al yeterli olur.

Macunu tam ortasına sürebilirsin fanı üzerine koyduğunda kendi yayılır.
Ben kolonya ve pamuk ya da peçete kullanıyorum sıkıntı olmadı.
Sürmene gerek yok.
Macun etkisini gösterir.
Vidayı sıkarken sık ama çok sıkma zaten anlarsın dönmez vida belli bir sıkmadan sonra. Boşa zorlama zarar verirsin.
Arkadaşlar, hepinize tek tek yazamayacağım için hepinize buradan teşekkür ediyorum. Bir sorum daha var. Ben fanın vidasını gevşek bırakmıştım, öyle söylenmişti. Fanımdan sanki bir şey çarpıyormuş gibi ses geliyor. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Arkadaşlar, hepinize tek tek yazamayacağım için hepinize buradan teşekkür ediyorum. Bir sorum daha var. Ben fanın vidasını gevşek bırakmıştım, öyle söylenmişti. Fanımdan sanki bir şey çarpıyormuş gibi ses geliyor. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi ?
Nasıl bir ses geldiğine bağlı olarak değişebilir.

Büyük ihtimal. Gevşek bırakmamanı öneririm sağlam dursun.

Geri
Yukarı