Laptop Termal Macun Sürmek

Dağhan Tanık

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopumu alalı 5 ay falan oluyor, bugünde Cooler Master marka termal macun aldım fakat kararsız kaldım. Sizce macun değişimi yapmalı mıyım yoksa daha idare eder mi? Yardımcı olursanız sevinirim. Birde sürerken sadece orta kısma mı yayayım macunu yoksa tüm ekran kartının bölgesine mi yayayım. Özellikle Recep Baltaş Bey ve Murat5038' in fikrini almak isterim, saygılar. @Recep Baltaş @Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürmelisin, bu konu ile ilgili video çekiyordum tam da. İstersen atayım, acemi ama iş görür :) ama garantisi var, onu düşünmek lazım.

Olur bakarım videoya. Garanti dışı kalırsa kalsın çünkü daha önceki laptobu mun başına gelmeyen kalmadı o yüzden bunu kimseye güvenip emanet edemem, bundan böyle bu gibi işleri kendim yapmaya niyetliyim, zaten garanti denilen zırvanın' da bi halta yaradığı yok. Yani değişim yapmam gerekir mi? Beş ay içinde çoğunlukla hep oyun oynadım.

5 ay biraz erken olabilir sıcaklıkları kontrol edip ilgili bileşenin ısı durumuna bakılarak sürüp sürmemeyi belirleyebilirsin.
Aida64 ile hangi bileşenin macununu değiştireceksen onun yükte ve yüksüz sıcaklık değerlerini paylaşın. Eğer yüksek dersek o zaman değiştirebilirsin.
Sürüm teknikleri var videolara bakıp öğrenebilirsin. Genelde orta bölüme nohut büyüklüğünün 3/4 kadar dökülür ve hiç kımıldatmadan sağlamca yerine oturtulur.

Vallahi Murat Bey Aida64 ile baktım işlemci yükte değilken 55 derece civarlarında, oyunda iken 70-75 derece arasında değişiyor. Ekran kartı ise yüksüz 50 derece civarlarında, oyundayken ise 57-58 derece arasında değişiyor. Bu değerler bu sizce normal mi? @Murat5038

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı