Garantiye Gönderilen Arızalı Ürün Tamir Edilmeden Geri Gönderildi

Arkadaşlar merhaba. Ben birkaç ay önce Teknobiyotik sitesinden toplama bir bilgisayar sipariş ettim ürün elime ulaştı 1 2 ay nadiren de olsa bilgisayarı kullandım, herhangi bir sorunla karşılaşmadım yazın arada bir sorun yaşattı bana ve geneli SSD ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına doğru servise gönderdim garanti kapsamında olduğu için. Ürünün garantili taşınması için sigortayla beraber 100 lira masraf ödedim. Ürün servise ulaştı ve yaklaşık 8 9 gün orada kaldı ve ürün tekrar bana gönderildi. Kasayı kutudan çıkarırken ön kapağın çıkık olduğunu fark ettim çıkarıp kontrol ettiğinde ön plastiğinin bazı kısımlarının kırık olduğunu fark ettim. Servis fişini kontrol ettiğimde bana ürün gerekli testlerden geçriildi ve belirtilen sorunların bulunmadığını söyledi. Ben sorun var mı yok mu tekrar kontrol ettiğimde yaşadığım sorunun devam ettiğini fark ettim. Kısaca arızalı gönderdiğim ürün bana servisten tekrar arızalı gönderildi ve buna ek olarak hasar da görmüş. Benim bu konu hakkında ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz? neden bana servisten gelen ürün düzeltilmeden tekrar gönderildi anlamadım. Numaramıda vermiştim herhangi bir şekilde benimle iletişim kurmadılar bu testleri yaptıktan sonra yani siz ne yaptınız da böyle sorun yaşadınız vb. Bana direkt bu konu hakkında bilgilendirilmeden tekrar gönderildi ürün ve ne yapacağımı çok bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Ben birkaç ay önce Teknobiyotik sitesinden toplama bir bilgisayar sipariş ettim ürün elime ulaştı 1 2 ay nadiren de olsa bilgisayarı kullandım, herhangi bir sorunla karşılaşmadım yazın arada bir sorun yaşattı bana ve geneli SSD ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bilgisayarı geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına doğru servise gönderdim garanti kapsamında olduğu için. Ürünün garantili taşınması için sigortayla beraber 100 lira masraf ödedim. Ürün servise ulaştı ve yaklaşık 8 9 gün orada kaldı ve ürün tekrar bana gönderildi. Kasayı kutudan çıkarırken ön kapağın çıkık olduğunu fark ettim çıkarıp kontrol ettiğinde ön plastiğinin bazı kısımlarının kırık olduğunu fark ettim. Servis fişini kontrol ettiğimde bana ürün gerekli testlerden geçriildi ve belirtilen sorunların bulunmadığını söyledi. Ben sorun var mı yok mu tekrar kontrol ettiğimde yaşadığım sorunun devam ettiğini fark ettim. Kısaca arızalı gönderdiğim ürün bana servisten tekrar arızalı gönderildi ve buna ek olarak hasar da görmüş. Benim bu konu hakkında ne yapabilirim bana yardımcı olur musunuz? neden bana servisten gelen ürün düzeltilmeden tekrar gönderildi anlamadım. Numaramıda vermiştim herhangi bir şekilde benimle iletişim kurmadılar bu testleri yaptıktan sonra yani siz ne yaptınız da böyle sorun yaşadınız vb. Bana direkt bu konu hakkında bilgilendirilmeden tekrar gönderildi ürün ve ne yapacağımı çok bilmiyorum.
Hocam durumu izah eden bir mail atıp öncesinde telefon açın.Tekrar masrafı karşılayarak tamir edilmesini söyleyin. Aksi takdirde tüketici hakem heyetine başvuracağınızı söyleyin ve masraf ödemeden mağduriyetinizin giderilmesi için tekrar gönderim yapın.

Satın aldığınız sistemi marka ve model olarak belirtir misiniz ? Teknobiyotik ve İtopya sitesi hakkında çokça şikayet görüyorum son zamanlarda. Cart markası, curt modeli falan filan. Ayrıca garanti kapsamında para ödemeniz şaşırtıcı.

Kargoyla gönderirken kaskolu kargoyu seçtiyseniz kasadaki kırıklar için o kargo firmasıyla görüşmeniz gerekir. Cihazın içindeki SSD adata su 650 olabilir mi?

Teknobiyotik biraz sıkıntılı bir yer. Arayıp durumu belirtin tekrar gönderin olmazsa geç olmadan tüketici hakları hakem heyetine başvurun.

Sıkıntı neydi?
bazen bilgisayar biosta ssdyi görmüyor bu olduğu sırada bilgisayar yavaşlıyor ve en sonunda donuyor yeniden başlattığımda biostan ssdyi tekrar seçmem gerekiyor ama onu yapamıyorum ssd görünmüyor.1 2 saat sonra tekrar baktığımda ssd görünür hale geliyor.Sonlara doğru ise bu sefer yavaşalamadan aniden donuyordu.Arada birde bazı oyunlarda oyunun ortasında görüntü vermeyi bırakıyor ve oyunun sesleri gidiyor bazende ses takılması oluyor dırırırıt diye.SSD nin arızalı olduğunu düşünüyorum ama varsa başka parçasında sorun bilemem
Kargoyla gönderirken kaskolu kargoyu seçtiyseniz kasadaki kırıklar için o kargo firmasıyla görüşmeniz gerekir. Cihazın içindeki SSD adata su 650 olabilir mi?
Henüz öğrenemedim ürün giderken mi hasar yoksa serviste veya geri gönderilirken filan.evet doğrudur modeli o SSD nin

Adata SU 650 kronik sorunlu bir seridir. Servise sadece SSD yi göndermeniz daha iyi olur. Kronik bir sorun olduğunu belirterek üst seri veya modeli ile değişimin sağlanmasını isteyin.

Satın aldığınız sistemi marka ve model olarak belirtir misiniz ? Teknobiyotik ve İtopya sitesi hakkında çokça şikayet görüyorum son zamanlarda. Cart markası, curt modeli falan filan. Ayrıca garanti kapsamında para ödemeniz şaşırtıcı.
sistemim
Adata SU 650 kronik sorunlu bir seridir. Servise sadece SSD yi göndermeniz daha iyi olur. Kronik bir sorun olduğunu belirterek üst seri veya modeli ile değişimin sağlanmasını isteyin.
dediğinizi uygulayacağım fakat normalde bunu servisin biliyor olması gerekmez miydi ki ona göre işlem yapsınlar bilgisayarın üzerinde bana hiçbir şekilde iletişim kurmadılar bu konuyla ilgili

Yeni aldığım ve bir türlü sorunsuz şekilde kullanmanın nasip olmadığı sistemimi, sorunumun giderilmesi adına, kargo bedelini de cebimden ödemek sureti ile servisinize gönderdim. Fakat sorunuma çözüm olunmadan, üstelik fiziksel olarak da zarar görmüş şekilde, benimle herhangi bir iletişime geçilmeksizin geri gönderilmesi ile ilgili aciliyetle geri dönüşünüzü bekliyorum şeklinde iletişime geçin. Görsel olarak kayıt altına alın, gönderdikleri belgeleri kayıt altına alın, geri dönüşte verecekleri cevaba göre şikayet de bulunun.
Kargo bedeli vs ödeneceğine yeni SDD alınırdı yahu, hiç tahammülüm yok haksızlığa.
Bu arada şimdi farkettim 100 TL kargo ve sigorta demişsiniz ödesinler hasarın bedelini sigorta niye var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı