Gazoz dökülen laptopu kullanmak sorun olur mu?

NormalVatandas

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yaklaşık 1-2 hafta önce laptopuma biraz gazoz döküldü. Enter, silme ve birkaç tane tuş zor basması harici bir sıkıntım olmadı ve gayet iyi kullandım maşallah. BIOS güncellemesi için servise gönderdim sıvı tespiti yapılmış, daha sonra sorun çıkar diye anakart, ekran değişimi ve kullanıcı hatası diye 8700 TL fatura yazmışlardı fakat yaptırmak istemesem sıkıntı çıkarır mı? Gazoz döküldükten sonra kullanmaya devam ettim, bilinçsizce şarjda kullandığım oldu ama sorun çıkmadı.

Tabii ki sorun çıkar. Kısa vadede sorun çıkmaması uzun vadede sorun çıkmayacağı anlamına gelmez. Bir sorun var ki o saydıklarının değişmesi gerek.
Anakart laptopun neresinde olur kendim yapabileceğim birşey var mı dik tutup, kurutma makinesiyle kurutmak gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart laptopun neresinde olur kendim yapabileceğim birşey var mı dik tutup, kurutma makinesiyle kurutmak gibi?
Anakart laptopun içerisinde olur, kendi yapabileceğiniz bir şey yok 2 hafta olmuş içerisinde kurumuştur ancak sistem bileşenlerine zarar vermiş. Kurutma makinesi tutmanız zararlı, sistemin sıvı ulaşmayan bölgelerine de sıvı ulaştıracaktır.

1-Pc çalışıyorsa 8700 tl değmeyeceğini düşünüyorsan devam.
2-Yılbaşından sonra her şey aşırı pahalanacak tamirede zam gelir en iysi yaptırayım.
3-8700 e buna vereceğime ikinci el güzel bir şey bakarım.

Geri
Yukarı