HP laptopu bataryasız kullanmak sorun olur mu?

benji

Decapat
Daha fazla  
Dün bilgisayarın içini açtığımda bataryanın şişik olduğunu fark ettim. Son zamanlarda performans düşüşü ve ek olarak fazla ısınma da oluyor bilgisayarda. Yenisi ile değiştirmek istediğimde Türkiye'de hiçbir sitede bulamadım. Laptopımın modeli HP 15-DB1057NT. HP'nin yenisini alıp takmamı istediği bataryanın modeli ise HP spare L11119-855. bulamadığım için ve bu ısınma problemini çözme ihtimali olduğu için bataryayı bilgisayardan çıkartsam sorun olur mu? Birçok kişi öyle kullanıyor daha önce sorun yaşayan duymadım fakat yine de sormak istedim.

Son düzenleme:
2 yıla yakın bataryasız, adaptöre bağlı kullandım eski HP laptopumu. Çok fazla ani kapanma olmadığı sürece sorun olmaz.

Bazı adaptörü yetersiz modeller hem pili hem apatörü kombine şekilde kullanabiliyor, o modeller biraz etkilenebilir. Fakat sizin böyle bir durumunuz yok.

Pili takılı değilken sadece elektriğe bağlı olarak çalıştığından FPS ine çok bir faydası olmaz. Eskiden denemiştim, çok küçük bir yarar sağlamıştı ama onu da çözmüşlerdir.

Pili takılı değilken sadece elektriğe bağlı olarak çalıştığından FPS ine çok bir faydası olmaz. Eskiden denemiştim, çok küçük bir yarar sağlamıştı ama onu da çözmüşlerdir.

Anladım zaten doğrudan etki etmesini beklemiyorum. Pil şiştiğinden fazla ısınıyor, bu da ekran kartını veya işlemciyi falan etkiliyor olabilir diye böyle düşünmüştüm, deneyeceğim. Herkese teşekkür ederim.

Bataryayı çıkartma işini hallettim fakat şimdi bunu nerede saklayacağım? Dikkat etmem gereken bir hususu var mı veya imha için götürüp teslim edebileceğim bir yer?

20230403_125131.jpg

Son düzenleme:
Bataryayı çıkarttım fakat bu sefer laptop açılmıyor. Biraz araştırdım ve sanırım HP'nin bazı modellerinde ekran kartı batarya çıkarılınca çalışmıyormuş. Mecbur geri takıyorum...

Geri
Yukarı