Gece 04.00'te kalkmak gün içinde verimli olur mu?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
Ben akşam 22.00 gibi uyusam ve 04.00 gibi kalkıp dersimi ödevimi yapsam verimli olur mu? Çünkü okul 8.40-16.30 arası okulda oluyorum okuldan gelince de ders yapasım olmuyor ve yorgun oluyorum. Zaten uykunun en verimli saatleri 22.00-04.00 arası.

Kisiden kisiye gore degisir ama okul temposunda olan birisi icin 6 saat ez. En az 7 saat uyumani oneririm. 21 - 4 daha iyi olur.

4'de kalkmak kadar saçma bir şey yok. Uyuyup uyandığın vakti ve gün içini plana şok yeter. Plan yok ise gün 30 saat olsa bile boşa gider.

4'de kalkmak kadar saçma bir şey yok. Uyuyup uyandığın vakti ve gün içini plana şok yeter. Plan yok ise gün 30 saat olsa bile boşa gider.
Neden saçma olsun? Planı da var. Hedefi yüksek YKS öğrencileri için çantada keklik bir şey bu. İradeyle alakalı. O saatte uyanıpta ders çalışma hevesi kazanabiliyorsan çokta verimli olacaktır, yeterince uyuduğun sürece.

Son düzenleme:
Bir kaç kere denemiştim gece 4-5 gibi uyanmayı, saat 2-3 civarı inanılmaz bir uyku basıyordu günümün tadını pek çıkaramıyordum. Kişiye kişiye göre değişir, ama bana verimli gelmemişti.

Bir kaç kere denemiştim gece 4-5 gibi uyanmayı, saat 2-3 civarı inanılmaz bir uyku basıyordu günümün tadını pek çıkaramıyordum. Kişiye kişiye göre değişir, ama bana verimli gelmemişti.

Bu tarz uyku duzenlerini oturtmak izin en az 2 hafta ortalama 21 gun lazim. Bu sure icerisinde dediginiz gibi gun ortasinda uyku gelme durumu oluyor ama bunye alisinca sorun ortadan kalkiyor. Ben aksam 22'de yatip sabah 6'da kalkiyorum. Ilk 14 gun zor olsa da duzen oturunca harika oluyor.

Ben akşam 22.00 gibi uyusam ve 04.00 gibi kalkıp dersimi ödevimi yapsam verimli olur mu? Çünkü okul 8.40-16.30 arası okulda oluyorum okuldan gelince de ders yapasım olmuyor ve yorgun oluyorum. Zaten uykunun en verimli saatleri 22.00-04.00
Şahsen hayatı gece yaşayan ve sessizlikten çok haz alan biriyim. Bu yüzden mümkün olduğunca gün ışığı olmayan saatlerde ayakta kalmaya çalışıyorum. Cevabı kendinde. Saat 4'de bir projeye başlamak benim için eğlenceli bir aktivite.

Yeni konular

Geri
Yukarı