Gece boyu bilgisayarı açık bırakmamın zararı olur mu?

denamed

Centipat
Daha fazla  
70 GB'lık bir oyun indirmek istiyorum ama gün içinde zamanım olmuyor, gece boyu açık bırakmanın büyük bir zararı olur mu?

Bir zararı olmaz hocam, elektrikleri çok giden bir yerde oturmuyorsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Bugüne kadar sorun yaşayan görmedim, onun dışında zaten sabah-akşam açmanız bilgisayarda bir fark yaratmaz, yine de kendi kararınız ve sorumluluğunuz.

70 GB'lık bir oyun indirmek istiyorum ama gün içinde zamanım olmuyor, gece boyu açık bırakmanın büyük bir zararı olur mu?

Elektrik faturasina zarari olur. Oyun indirmek zaten o kadar yuk yapmaz, problem olmaz eger elektrikler gitmezse oldugu gibi kalir. Zaten uzun zaman calismasi icin uretiiyor.

Hayır olmaz, bilgisayarının hava çıkışlarını açık tutun ayrıca cihazınızı ciddi yüke sokacak herhangi bir programın da açık olmadığından emin olduğunuzda açık bırakabilirsiniz. Ya da CMD ile bilgisayarınıza belirli bir zaman sonunda kapanma emri verebilirsiniz böylece sizin de içiniz rahat eder.

Bir zararı olmaz hocam, elektrikleri çok giden bir yerde oturmuyorsanız sorun olacağını düşünmüyorum. Bugüne kadar sorun yaşayan görmedim, onun dışında zaten sabah-akşam açmanız bilgisayarda bir fark yaratmaz, yine de kendi kararınız ve sorumluluğunuz.

Bir CMD komutuyla bilgisayarı zamanlayarak kapatabiliyormuşuz onu kullanacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı