Gece laptop bataryasının bitmemesi için ne yapılabilir?

umutxdd

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Gece GTAV indirmek istiyorum ve laptopu açık bırakacağım. Şarja takılı bırakırsam batarya zarar göreceği için bataryayı doldurup bırakmayı planlıyorum. Fakat pilin GTAV indirmeye yetecek kadar dayanacağını sanmıyorum. Pilin daha uzun süre dayanması için ne yapabilirim?

Gece GTAV indirmek istiyorum ve laptopu açık bırakacağım. Şarja takılı bırakırsam batarya zarar göreceği için bataryayı doldurup bırakmayı planlıyorum. Fakat pilin GTAV indirmeye yetecek kadar dayanacağını sanmıyorum. Pilin daha uzun süre dayanması için ne yapabilirim?
Kaç saat sürecekmiş? Cihaz ne?

Batarya olmadan şarjda bırakabilirsiniz.
Edit: Kendi dizüstü bilgisayarımda batarya takılı olmadan şarjda kullanıyorum her zaman.

Şarja takılı bırakırsam batarya zarar göreceği i
Bu uzun vadede olan bir sey. Yani bunu her gece yapsan bi kac aya batarya ölür ama bir kac kere yapmaktan hiç bir şeycik olmaz.
Gaming Laptop kullandigin icin bataryasi zayiftir. En düsük moda bile alsan en fazla 3 saat ya dayanir ya dayanmaz. Sarja takili birakman daha iyi.

Şarja takılı bıraksam bataryaya zarar gelir nasıl bir mantık? Telefonunu da gece şarja takma o zaman 100'ü geçince zarar verir :D Bahsettiğiniz olay çok uzun vadeli olursa gerçekleşir.
7 yıl sonra ilk kez batarya kullanıyorum mazur görün :D Zarar gelmesinden de korkuyorum yalan yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı