Gece oyun indirmek için fan ve monitör kapatılırsa sisteme zarar gelir mi?

Salvatorio

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitörü kapatsam muhtemelen bir şey olmaz ama fanı kapatsam bir şey olur mu acaba? Fanı kapatmak dediğim elimde RGB fanların kumandası var. Oradan fan sesini kapatabiliyorum.

Monitörü kapatsam muhtemelen bir şey olmaz ama fanı kapatsam bir şey olur mu acaba? Fanı kapatmak dediğim elimde RGB fanların kumandası var. Oradan fan sesini kapatabiliyorum.

Hiçbir şey olmaz hocam. Bilgisayar %100 kullanımdayken fana ihtiyacı var.

Öncelikle orijinal oyun mu yoksa korsan mı?

Korsan oyun yüklüyorsanız kurulum esnasında işlemci bayağı bir kullanıldığı için fanları durdurmak belki sorun çıkartabilir. Ama kurulum değil de internet ile indirme yapılıyorsa bir sorun olmaz. Monitör zaten her türlü hiçbir şey olmaz.

Elektrik kesintisi problemi yaşanmıyorsa sorun olmaz.
Yani bugün bir elektrik kesintisi yaşandı. Ondan sonra bilgisayarı açtığımda bir sorun yoktu. Bu gece planlı bir elektrik kesintisi yok diyor kullandığım firma. Tabi plansız bir şekilde kesilirse ondan haberim olmaz. O yüzden indirip indirmemekte kararsızım.

Öncelikle orijinal oyun mu yoksa korsan mı?

Korsan oyun yüklüyorsanız kurulum esnasında işlemci bayağı bir kullanıldığı için fanları durdurmak belki sorun çıkartabilir. Ama kurulum değil de internet ile indirme yapılıyorsa bir sorun olmaz. Monitör zaten her türlü hiçbir şey olmaz.
Orijinal.

Ben fanı en düşük olan %25'e alıyorum işlemci ekran kartı 50-60 dereceye çıkıyor ama sadece indirme yaptığım için sorun olmuyor. Elektrik sorunu içinde kaliteli bir PSU alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı